Wpis z mikrobloga

  • 1
@loczyn: Ja robiłem kiedyś kilka małych zleceń graficznych ale pracuje jako programista. Ja bym nie traktował ścieżki zawodowej aż tak liniowo. Grafika i programowanie fajnie współgrają ze sobą
  • Odpowiedz
@loczyn: Z grafika fajnie przejść na Frontenda i ja właśnie coraz bardziej skłaniam się ku tej ścieżce. Dużo znajomych grafików tak zrobiło i w kwestii zarobków poszli sporo do przodu.
  • Odpowiedz
@loczyn: ja zaczynałem jako Junior Web Designer, obecnie pracuje przy Frontendzie. Zarobkowo pewnie in plus, ale przez "szeroki" zakres zdolności latasz od projektu do projektu, tu coś projektujesz, tam kodujesz. Jak masz konkretne pytanka to wal
  • Odpowiedz
Jak masz konkretne pytanka to wal


@Yadchak: Ile zajęło Ci nauczenie się programowania i dojście do tego samego pułapu zarobków jako Frontend kiedy byłeś Web Designerem?
  • Odpowiedz
  • 1
@loczyn o właśnie, nie sprecyzowalem. Zająłem się frontem. Imo po 3 miesiącach ćwiczenia mozna próbować iść na juniora. Bardzo dobre ogarnięcie htmla i cssa. Trochę gita i koniecznie jakiś scss (taki rozszerzony CSS który potem i tak się kompiluje do CSS. Podobno są nawet stanowiska typu CSS developer, a to dobra droga do pełnego frontu. Swoją drogą ktoś taki jak CSS developer powinien być przynajmniej jeden na dwa projekty, bo niektórzy programiści
  • Odpowiedz
@loczyn:
Kraków. Łatwiej będzie mi brutto, bo wszystko zależy od formy umowy, która zazwyczaj jest dowolna. (pierwszą kwotę podałem netto, bo nie znam nikogo kto miał mniejszą kwotę, ale zaznaczam, że w tym też studenci, więc trochę raj podatkowy).
Bardzo orientacyjnie:
3000 netto - 5000 brutto - junior
6000 brutto - 9000 brutto - mid
9000 brutto - 18000 brutto - senior

Wszystko zależy od firmy. Często "nudniejsze" branże dają więcej
  • Odpowiedz
@loczyn: Spoko. Wbrew pozorom, polecam facebooka pod tym kątem. Jest kilka grup skierowanych do początkujących, w których udzielają się też doświadczeni developerzy

Na pewno jestem w:
HTML5 i CSS3: pierwsze kroki

Poza tym istniała taka grupa z zadaniami. Co tydzień założyciel wrzucał psd i ludzie je cieli i udostępniali jako takie zadania do treningu. Też fajne rozwiązanie.

Branża jest teraz chłonna, a jej dynamika powoduje, że nawet zaczynając masz spore szanse
  • Odpowiedz
Branża jest teraz chłonna, a jej dynamika powoduje, że nawet zaczynając masz spore szanse dogonić w niektórych kwestiach wyjadaczy, bo co chwila wszystko jest odwracane do góry nogami. :)


@Colos: O, to może jest jakiś pomysł na życie...
  • Odpowiedz
@loczyn: Jest kilka minusów branży:
- jak coś jest zrobione niedokładnie, widać gołym okiem. Co powoduje, że nawet największy laik może się przyczepić. No i nie zamaskujesz tego. No i też zazwyczaj nie da się wykonać projektu graficznego idealnie, więc trochę się jest na straconej pozycji.
- masz masę urządzeń do obsłużenia, więc nigdy nie jesteś w 100% pewien, że gdzieś na jakimś archaicznym urządzeniu coś nie działa, bo klient korzysta
  • Odpowiedz
@Colos: Każda branża ma minusy, ale mam wrażenie, że pracując jako programista mógłbym przy mniejszym nakładzie pracy zarobić podobne lub lepsze pieniądze + bardziej szanuje się pracownika.
  • Odpowiedz