Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki z #szczecin mam taką sprawę do was:
Poznałem dawno temu Damiana, jest on bezdomny, nie ma pracy, przez dłuższy czas go obserwowałem, podchodziłem rozmawiać, żeby sprawdzić czy nie jest alkoholikiem. Wiem że to niczego nie powinno zmieniać aczkolwiek uznałem że sukces z osobą nie uzależniona jest łatwiejszy do osiągnięcia. Do czego zmierzam, Damian potrzebuje wizyty u lekarza tylko, tylko gdy załatwię mu wizytę w luxmed, medicover, medicus to wiem o tym że wizyta będzie polegała na tym że go splawią, w publicznej służbie zdrowia splawią go bo mają takie podejście do wszystkich. W związku z tym czy ktoś z was ma namiary na lekarza, który jest tym z powołania i mu pomoże? Oczywiście koszt nie gra roli nie oczekuję wolontariatu. Sam będę szukał takowego ale głupota jest nie skorzystać z wykopu.
Dodatkowo Damian jest ogrodnikiem, czy macie namiary na jakieś miejsca pracy gdzie przyjęto by kogoś z jego pozycją społeczną? Tutaj tez będę szukał, tylko chciałbym mu załatwić normalnego pracodawcę a nie Janusza który go będzie gnoił. Trochę #wykopefekt #pomagajzwykopem

Jakby ktoś miał doświadczenia w tego typu sytuacjach to proszę o jakieś protipy.
  • 11
czy macie namiary na jakieś miejsca pracy gdzie przyjęto by kogoś z jego pozycją społeczną


@keltan: szklarnie w okolicach Warzymic/Przecławia? jak nie szklarnie to zaraz obok masa jest innych firm związanych z ogrodnictwem. pozycja społeczna raczej nie ma żadnego znaczenia, codziennie widzę jak z 81 wysiada tam masa ludzi, więc podejrzewam że praca jest
@erajwa nie śmierdzi nie jest #!$%@?, chodzi o to ze dotąd lekarze którzy widzieli bezdomnego to trochę go w dupie mieli i żadnej diagnozy ani leczenia nie otrzymał.