Wpis z mikrobloga

#windows #hardware #dzwiek #pomocy #komputery

Mam problem z mikrofonem, który jak widać jest strasznie cichy, w wyniku czego mam dużo szumu. Wszystko słychać na nagraniu, dupa dupa mówię normalnie, potem harczę mega głośno, a na końcu fufam w mikrofon. Wskaźnik dalej ledwo wykrywa aktywność mikrofonu.

Mam płytę główną MSI Z170-A PRO i korzystam z zintegrowanej karty dźwiękowej. Wiem że zintegrowana karta jest do dupy, ale żeby aż tak psuła mikrofon? Czytałem w internecie że te płyty główne mają problem z przednim panelem, więc zgodnie z zaleceniami odłączyłem przedni panel i przeinstalowałem sterownik dźwięku (Realtek HD Audio), niestety na nic się to nie zdało.

Próbowałem z dwoma różnymi mikrofonami i rezultat jest bez mała ten sam. Da się jakoś to naprawić, czy jedynie karta dźwiękowa usb?
einz - #windows #hardware #dzwiek #pomocy #komputery

Mam problem z mikrofonem, któ...
  • 6
@vvertoi: 1s opóźnienia to wieki jeśli chodzi o komunikację w sieci, szczególnie gry.
@einz: O jezu jak ja się długo męczyłem z mikrofonami... kupiłem kartę dźwiękową xonar d1 aby coś lepiej było i tak nie. Ogólnie nie mam uziemionej instalacji elektrycznej w domu i musiałem zerować gniazdko dla poprawy.

Jedynym sensownym rozwiązaniem to kupić mikrofon na usb, i problemy znikają, ja mam samson go mic.