Wpis z mikrobloga

@Nomadus: Średnio to wciąż wystarczająco by wiedzieć, że wikingowie to raczej coś w rodzaju zawodu niż grupy etnicznej („Od kiedy germanie i Słowianie są wikingami?” <--- XDDDDDD), a ów zawód był wykonywany przez mieszkańców Skandynawii, którzy są (a przynajmniej byli wtedy) Germanami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie muszę być ekspertem w tych sprawach, to elementarna wiedza
  • Odpowiedz
@vedebuk Plażo proszę. Chcesz rozmawiać wreszcie o pochodzeniu i nazewnictwie ludu w całej/większości europy czy o danych plemionach i ludach? : > Ja wiem, że germanie się ciągnęli przez calą europę xD Robisz teraz z siebie medium tematu cumplu. Jak masz czas i ochotę to możemy zrobić dłuuuuugą podróż przez setki lat i wyjaśnić skąd sie kto wziął ale teraz to nie ma sensu bo temat zaczął się nie od GERMAŃSKIEGO
  • Odpowiedz
@vedebuk: Taki, że zajmujesz się w tym momencie głęboką antropologią dotyczącą etnicznego pochodzenia wikingów. To tak jakbyśmy mówili, że każdy azjata to chińczyk. Postaw sobie granice mądrkowania swojego bo tak rozległa dyskusja teraz nie doprowadzi do niczego. Mówiąc o symbolice wikingów mam na myśli ludy skandynawskie bo nijak ma się teraz do tematu ich pochodzenie etniczne. : )

edit. Chodzi mi o temat historyczny i symbolikę zaznaczam.
  • Odpowiedz
@vedebuk: Chodzi mi o to: Germanie, jako grupa etniczna to tereny praktycznie całej europy (Nie czepiajmy się już jakich terenów), z tym się zgadzam, nie podważam tego bo tak jest i chociażby haplogrupy to określają. Nie zgodziłem się z tym, że germanie = wikingowie jako ludy/plemiona/społeczności w XX wieku i później. Ty mówiłeś o etnologicznym pojęciu german a ja mówiłem czysto o ludach a nie 'rasie' (tak to nazwijmy). Vegvisir
  • Odpowiedz