Wpis z mikrobloga

Mirasy, umiem układać kostkę w czasie <5min metodą z kostkarubika.info - ale to mi nie wystarcza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcę się zabrać za Fridricha, ale utknąłem na... krzyżu. Jak rozumiem pasować mają również kolory na ściance z krzyżem i środkowej? Jakiś algorytm na to? YouTube sobie odpuszczam bo tam pokazują w sekundę z tekstem "w taki łatwy sposób układamy krzyż" ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#kostkarubika
  • 15
kostkę mam w rękach od 8 lat, jeśli masz ochote zapraszam na jakiś priv, podeśle ciekawe linki albo coś od siebie dodam :). Chętnie pomoge oczywiście jesli nikt z kolegów tutaj mnie nie uprzedzi @aso824
@aso824: jeśli myślisz o tym trochę poważniej, i masz zamiar zejść do bariery parunastu, parudziesięciu sekund, to polecam skupić się tylko na krzyżu na dolnej wartstwie. Na początku wydawać sie to może torche problematyczne, ale z czasem zyskasz na tym
@aso824: kiedyś widziałem taki tekst, że dolny krzyż można ułóżyć w mniej niż 8 ruchów (nie wiem dlaczego akurat 8), ale w wielu przypadkach sprawdzało się (krzyż ustawiasz w głowie już przy oglądaniu kości przed rozpoczęciem pomiaru czasu, chyba że bez tego mierzysz to trochę trodniej, ale nie znacznie)
co do nauki fridricha, kiedyś też gdzieś było 9 algorytmów na ostatnią warstwę (bez znajomości reszty, co wydłużało czas, ale pozwalało się
@knopers1209: @Evert: znalazłem trochę poradników na Fridricha, ale wszystkie wymagają krzyża na start z metody LBL - problem z tym że uczyłem się z w/w strony i tam o żadnym krzyżu nie było mowy. Chodzi mi tylko o ten element, bo dalej to już algorytmów się nauczę bez większego problemu (chyba).
@aso824: kiedyś jak ja się uczyłem to na krzyż nei było algorytmów, ale zrozumienie jak działają te kostki - w jednym z poradników dla całkiem początkujących powinno być (ew pytasz o coś co rozumiesz, tylko wydaje ci się, że są na to jakieś specjalne techniki)