Wpis z mikrobloga

Myślę nad kupnem #xiaomi a dokładniej Xiaomi Mi 5S (który jak rozumiem, jest 'flagowcem' od Xiaomi?).
Chciałem dopytać się, czy jest opcja żeby kupić ten telefon (lub w ogóle markę Xiaomi) z terenu UE aby uniknąć płacenia podatków? Rozumiem (nie zamawiałem nigdy nic z Chin), że wszystkie paczki z dalekiego wschodu dostają cło i vat? Pomóżcie mirki, bo nic nie wiem, a nie chciałbym się naciąć ( ͡° ʖ̯ ͡°) #telefony #aliexpress
  • 29
Chciałem dopytać się, czy jest opcja żeby kupić ten telefon (lub w ogóle markę Xiaomi) z terenu UE aby uniknąć płacenia podatków?


@rskkk: Nie. Każdy sklep z terenu UE naliczy odpowiedni podatek VAT.
@rskkk: Cło (dla tel =0 ) i VAT naliczane mogą być na granicy UE, więc czy kupisz w sklepie w Polsce(z już wliczonym podatkiem w cenę), czy kupisz na ali z wysyłką z europejskiego magazynu - to nie zapłacisz nic ponadto co chce sprzedawca.
A zamawiając z wysyłką z magazynu poza UE, to jeden rabin się na VAT załapie, a drugi nie...
@Pijokot: kompletnie nie ogarniam się w Xiaomi, jako że od kilku lat rynek smartofnów kompletnie mnie nie przejmował. Wydaje mi się że 5s, albo jak napisałeś 5s plus. 5s plus jest 6/128 a 5s 4/128? Duża jest różnica w cenie?