Wpis z mikrobloga

no to tanio serio- na zoowitek widzę (co prawda dorosłe) że po 99 zł /szt chodzą :/

Gdybym miał warunki to bym się nawet nie pytał tylko brał :D
ale trzymanie tych płazów w kostce 30x30 to dla nich mordęga :(
@blogger: Dla nich nie potrzeba wysokiego akwarium, 30cm jest optymalne dla dorosłych. Młode można trzymać więc nawet w samli, czy innym przezroczystym pojemniku, o ile takim ~20cm osobnikom zapewnimy akwarium 80x35cm dno(taki baniak jest okej dla parki), ale zanim to się stanie to z rok minie :P.
@Papja: mam jeszcze terrarium 50x50x100 (wys) ale jest w trakcie budowy - kto wie, jeśli nie ochniesz ich w do końca marca to pewnie i ja się skuszę na jednego - przynajmniej na początek xD

a czym je karmisz ?
@blogger: To dla nich nie będzie zbyt użyteczne, to traszki stricte wodne- w warunkach naturalnych wodę opuszczają wtedy kiedy albo parametry się pogorszą, albo kiedy jest zbyt gorąco i ich jezioro wysycha XD. Je trzymamy raczej w normalnym akwarium, dając im korzeń albo jakieś wysokie rośliny na których mogą się oprzeć i wystawić łeb- bo lubią sobie tak obserwować otoczenie.

Z karmieniem jest bardzo prosto, młode karmimy głównie żarciem mrożonym dla
@Papja: A widzisz - myślałem że one podobnie jak kraby lubią stanowiska pół na pół - terrarium mam rozplanowane z wodospadem i roślinami tak żeby wilgotność była zawsze na bardzo wysokim poziomie - ale samego zbiornika wodnego jest tam może raptem 10-13 cm wysokości - więc faktycznie nie ma co szaleć. Zobaczę może krewetki i neonki przerzucę do terra a do kostki wezmę traszkę :) wielkie dzięki za info - jak
@blogger: Na Twoim miejscu bym się nie bawił tymczasowo w kostkę, bo szybko wyrosną z niej(teraz mają z 8cm już, powyżej 14-15 im spowalnia wzrost) tylko postawił im właśnie jakąś samlę(one oświetlone są przezroczyste tak, że nie ma problemow z obserwacją) tymczasowo, a za jakiś czas pomyślał o tym akwarium 80x35cm, jak podrosną.
@blogger: 50x50cm dno to 2500cm2 powierzchni dna, takie 80x35cm 2800cm2. Dopóki nie będą zbyt długie po prostu to takie akwarium będzie okej jak najbardziej. Docelowo na wyrośnięte waltle IMO za krótkie, chociaż często podają jako minimum 60x40cm w opisach :P.
@blogger: Jakbym hodował z zamysłem na sprzedaż to na pewno nie rozmnażałbym takich gatunków jakie trzymam tylko agamy brodate, czy inne łatwe na sprzedaż zwierzaki ( ͡° ͜ʖ ͡°). U mnie to raczej kwestia próby rozpropagowania fajnych zwierząt, bo takie płazy przykładowo u nas są na strasznie niskim poziomie, jeżeli chodzi o dostępność, a łatwe w hodowli niektóre i ciekawe. Głównie trzymam pielęgnice obecnie, akwariów trochę jest,
@Papja: Cieszę się że są tacy ludzie - propsy jak najbardziej zasłużone :D
Poka zdjęcie szkieł :)

trzymasz je wszystkie w pokoju czy masz na to wyznaczone specjalne pomieszczenie ?
@blogger: Wrzucam czasami zdjęcia akwariów, jak jakieś zrobię ;). Wszystkie akwaria, oprócz jednego, stoją w jednym pokoju.
Mi się nie podoba to jak to wygląda w hodowlach zarobkowych, gdzie ikra/młode są zabierane od rodziców, żeby odchować jak najefektywniej i jak najwięcej sztuk. W przypadku waltli też nie odchowuję wielu sztuk(a u tego gatunku jaj jest pełno, bo po dorosłej samicy 300 sztuk odchowanych młodych to normalka), tylko +/- 20, bo później