Wpis z mikrobloga

Niedawno @npwjsn ładnie prosił o rozdajo, to robię #rozdajo wersji papierowej mojej książki "Junior Developer". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Książka zostanie wysłana po wydrukowaniu pierwszego nakładu - prawdopodobnie w kwietniu, pesymistycznie w maju. Wyniki rozdajo jutro. Więcej o papierowym wydaniu mojej książki w tym filmie YT.
Aktualnie prowadzę przedsprzedaż papierowej książki w swoim sklepiku bloga. ʕʔ

Przy okazji podlinkuję mój wczorajszy występ w podcaście #devtalk razem z @maniserowicz. Okazało się, że odcinek podcastu jest całkiem popularny - ma już grubo ponad 2000 odsłuchań.

Have fun.
#javadevmatt
JavaDevMatt - Niedawno @npwjsn ładnie prosił o rozdajo, to robię #rozdajo wersji papi...

źródło: comment_MLUtnTa2ElRHWHbcVLiNF39UCCYucnYX.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@JavaDevMatt, czy Twoja książka jest dobra dla kogoś, kto nie miał w ogóle styczności z Java ani innym językiem programowania? Jara mnie to, chciałbym się nauczyć, ale cholernie brakuje mi motywacji, żeby dalej uczyć się prostego HTML, którego jakiś czas temu zacząłem.
  • Odpowiedz
@Smutnytramwajzruczaju: to nie jest książka, w której uczę od zera programowania. To informacje: co potrafić, dlaczego to potrafić i gdzie tego szukać.
Nagrałem kiedyś film o treści tego ebooka (ponad rok temu: byłem przeziębiony i głos mam rewelacyjny;p): https://www.youtube.com/watch?v=7ofEym_dTMY
Tu znajdziesz spis treści drugiego wydania: http://www.javadevmatt.pl/spis-tresci-drugiego-wydania/
Możesz też zapisać się na moim blogu na listę mailową (po prawej), to automat Ci wyśle darmową próbkę.
  • Odpowiedz
Drogie mireczki! Właśnie zostałem obdarowany kopią e-booka przez Mateusza i powiem, że nie spodziewałem się (aczkolwiek smak cebuli w gębie taki namacalny :) ) iż mój głupi komentarz zostanie potraktowany na serio :)
Polecam tego mirka :D

I nie piraćcie, tylko wspierajcie! Są pewne granice, których przekraczać nie można. Nie wolno robić takich rzeczy innemu mirkowi! To już przyzwoitsze jest wysyłanie benizów mirabelkom ( )
  • Odpowiedz
@digupherbones: Ja też samodzielnie zacząłem się uczyć i zastanawiam się nad jedną rzeczą, może Ty coś doradzisz.
Skoro w CV nie masz ani ukończonych studiów informatycznych, ani doświadczenia - to jak zamierzasz dostać pierwszą posadę, nawet staż w tej branży? Czy wystarczy portfolio na Githubie? A może trzeba skłamać w CV?
  • Odpowiedz
@lewoprawo: osobiście planuję w pierwszej kolejności spróbować wejść do jakiejś firmy na zasadzie darmowych praktyk parę dni w tygodniu po kilka godzin+praca w domu, a więc zrobić to tak, by być w stanie w tym czasie jeszcze samemu pracować i mieć z czego się utrzymać. A więc nie liczę na początku na jakiekolwiek pieniądze. Po jakimś czasie takich praktyk będę mógł poprosić szefa o wystawienie jakiejś opinii, ewentualnie jakiś staż jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@lewoprawo hej, mogę ci powiedzieć na moim ptxykladzie. Nie mam ukonczonych studiów na tym konkretnym kierunku, ale i tak udalo mi się załapać do pracy. Najważniejsze były testy i portfolio na githubie.
  • Odpowiedz
@Kamasetto: Ja, to bym chciał po 50tce, już po odchowaniu dziatwy i po ~25 latach produkcji w IT, tak sobie siedzieć już i z kolegami pić browara pod sklepem. I spokojnie mieć za co. I nic nie musieć.
Tak to widzę.
Żeby nigdy nie pomyśleć 'gdzie ja #!$%@? błąd popełniłem'
  • Odpowiedz
@palecbiskupa: dokładnie, chociaż praca programisty ma dla mnie też kilka innych istotnych zalet. W każdym razie daje mi nadzieję na ucieczkę z obecnej pracy, w której czuję się wypalony i nie wyobrażam sobie tkwić w niej nadal w wieku lat 40.
  • Odpowiedz