Wpis z mikrobloga

Mam problem z routerem albo z budynkiem w którym mieszkam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mianowicie zasięg z routera jest tak tragicznie słaby że na piętrze nie ma już sygnału, ściany mogą aż tak odbijać sygnał? Czym można wzmocnić sygnał? Jak zapewnić sygnał w całym domu?

#komputery #internet #wifi #pcmasterrace
  • 14
  • Odpowiedz
@kajojekb: ściany odbijają sygnał radiowy bo taka jego natura, nie kupuj żadnych gównianych wzmacniaczy sygnału bo w 50% przypadków tylko pogarszają sytuację

postaraj się dociągnąć kabel do pokoju w którym chcesz korzystać z wifi i postaw tam accesspoint

nie wiem jak duży masz dom, ale możesz też kupić router z możliwością podłączenia kilku anten i kablem antenowym pociągnąć anteny do różnych pomieszczeń w domu, tak będzie zdrowiej, lepszy sygnał, mniejsze opóźnienia,
  • Odpowiedz
  • 0
@heliodorgi: najlepsze jest to, ze u innych w miejscowosci nie ma takich problemow, sygnal jest w calym domu a routery sa od jednego dostawcy razem z internetem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kajojekb: Możesz też sprawdzić siłę sygnału na innej częstotliwości (2,4GHz vs 5GHz, sprawdź obie) i innym kanale. Zwykle kanał wybiera się automatycznie, ale może warto poeksperymentować w konfiguracji routera. No i postaw router tak, żeby był jak najbliżej i żeby było mało przeszkód.
  • Odpowiedz
@kajojekb: polecam powerline, mam dziala jak powinno. Tylko uwaga - działa w obrębie jednej instalacji, poza licznik nie wyjdzie.
Ja mam tp-linka, av500, można dokupić więcej modułów w tym takie z wifi.
  • Odpowiedz
  • 0
@heliodorgi: @GrindujTopy: @GwnBrz: @dob3k: dziekuje za porady koledzy. Pozyczylem access poiint tp link od znajomego i normalnie sie łączy z routerem i na telefonach jest internet ale na komputerach nie moze znalezc serwera dns, jest co jakiś czas internet albo chodzi jak krew z nosa albo w ogole nie ma bo wyskakuje ten blad z DNS
  • Odpowiedz
@heliodorgi: wifi nie powoduje raka, chyba że używamy go do przeglądania internetu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Sam sygnał radiowy wifi nie zwiększa ryzyka zachorowania na nowotwory!

Możemy spokojnie spać w pomieszczeniu w którym pracuje router wifi.
  • Odpowiedz