Wpis z mikrobloga

#showmax już działa u nas w Polsce, tutaj możecie przejrzeć obecny katalog:

https://www.showmax.com/pol/browse

ale być może będą jeszcze dodawać jakieś tytuły, bo były ploty np. o Mr. Robot, który był widoczny na screenach z polską wersją aplikacji, a póki co go nie ma, ale jest Fargo, cały 1. sezon i nie wiedzieć czemu tylko pierwszy odcinek 2. sezonu, dlatego podejrzewam, że może jeszcze nie skończyli uzupełniać bazy :P No i w sumie nie widzę też jeszcze tego filmu Vegi - "Czerwonego punktu".

Ogólnie jak na start to moim zdaniem całkiem dobrze, w porównaniu do Amazona miazga, Netflix rok temu bazę tytułów miał całkiem przyzwoitą, ale problemem był wtedy brak polskich wersji, natomiast tutaj tak przeleciałem trochę tytułów i póki co wszystko miało polskie napisy i często też polski dźwięk (lektor lub dubbing przy animacjach).

Na plus - to, że dali trochę polskich filmów, więcej niż na Netfliksie, mamy tutaj m.in. Pitbulla - Nowe porządki, Bogów, Carte Blanche, Miasto 44, Fotografa, Chce się żyć i trochę starszych tytułów jak Ogniem i mieczem, seria U Pana Boga za..., Trzy kolory czy Rejs.

Oferta filmowa w miarę porządna jak na początek, gorzej z serialami, bo jakoś mało ich póki co i sporo to już te, które są dostępne np. na Netfliksie. Wyróżnia się tu głównie wspomniane wcześniej Fargo, jest też Deadwood, Downtown Abbey, z nowości widzę cały 1. sezon Incorporated, którego ostatni odcinek w USA był puszczany jeszcze w zeszłym miesiącu.

Póki co to 2 minusy dla mnie, największy to brak możliwości konfigurowania wyświetlanych napisów, o ile na PC to jeszcze da się przeżyć, bo są tam standardowe białe napisy bez żadnego dodatkowego tła (choć wolałbym sobie ustawić żółte), tak już w aplikacji na Android TV wyświetlają mi się one na dodatkowym czarnym tle ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zaraz to zgłoszę i liczę, że coś z tym zrobią jak najszybciej, bo tak to się nie da oglądać.

A drugi minus - maksymalna rozdzielczość w serwisie to tylko 720p, ale za to bitrate porządny, chyba nawet lepszy niż na Netfliksie i nawet na ekranie Full HD wygląda to OK, tak że to mogę przeżyć.

Pierwsze 14 dni jest za darmo, potem ma być opłata 19,90 zł miesięcznie, w tym mamy możliwość jednoczesnego oglądania na 2 urządzeniach, zarejestrować można maksymalnie 5 urządzeń i jest roczny limit zmian, w FAQ niby widnieje informacja, że jest możliwych 9 takich zmian w roku kalendarzowym, ale na moim koncie pokazuje, że pozostało mi 20.

Ja póki co się zarejestrowałem i 1. miesiąc pewnie jeszcze opłacę, a potem zobaczę jak z aktualizacjami oferty, no i czy coś zrobią w kwestii konfigurowania wyświetlanych napisów ;)

#vod #netflix #amazon #czerwonypunkt
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Templar: potestuje, wyglada jak fajne uzupełnienie netfliksa. Mam najwyższy pakiet, który dziele, zajmuje dwa sloty - 26zl+20zl showmax i dalej mamy poniżej 50zl, które jestem w stanie zapłacić
  • Odpowiedz