Wpis z mikrobloga

Mirki od jakiegoś czasu rozkminiam zakup swojego pierwszego #auto #samochody #motoryzacja. Co do marki i modelu to nie mam specjalnych wymagań (kabriolet i kombi odpada ) prócz ceny w granicach 30-40 tys zł. Jestem laikiem w motoryzacji i nie Znam się kompletnie wiec polegam na waszej wiedzy o doświadczeniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@CrazyIvan: jeżeli będziesz robił przebiegi poniżej 20kkm na rok to lepiej bzynke, nawet z lpg.

Hatchback: Fiat Bravo (1.4T-Jet, 1.6-1.9 MultiJet), Alfa Romeo Giulietta (1.4T, 1,75T, 1.6-1.9 MultiJet) (bzynki nadają się do gazu)
Sedan: Alfa Romeo 159 (1,9-2,4 JTDm, 1,75 TBi, najlepiej w automacie), Renault Laguna III 2.0T [można zagazować]
@CrazyIvan: Jak jesteś laikiem to wybierz sobie kilka modeli, które najbardziej Ci się podobają, później można porównać wady/zalety i wybrać silnik - wtedy pytaj. Ja np. patrzę bardziej na środek auta (wizualnie nie może być nudno + ważna ergonomia), bo to od środka patrzę na niego. Później fotele (tutaj można się naciąć, a trudno przez kilka lat jeździć w niewygodnym dla siebie fotelu, nie przyzwyczaisz się) i wyciszenie. Przy takim budżecie