Wpis z mikrobloga

Mireczki. Wymyśliliśmy z narzeczoną, żeby otworzyć własną działalność.
Ona kręci paznokcie i jest w tym całkiem niezła. Nawet na tyle, że padł pomysł, żeby rozkręcić własną działalność i pracować na siebie. Chcielibyśmy złożyć wniosek do urzędu pracy o dotację na otwarcie, jedynie co, to ja - musiałbym taki wniosek złożyć a nie mam w tym kierunku żadnych kwalifikacji; za to narzeczona przeciwnie (doświadczenie, szkolenia itd.) i pytanie: czy są jakieś szanse na pozytywnie rozpatrzenie takiego wniosku i czy jest szansa, żeby jakoś ją w to wpleść?

#biznes #wlasnafirma #wlasnadzialalnosc #dotacje
  • 17
@Epep: Wejdź sobie na stronę urzędu pracy. Teraz trwają nabory (przynajmniej w Katowicach), tam są informacje na temat rozpatrywania wniosków, punktacji itp.

W skrócie; nie musisz mieć doświadczenia w prowadzeniu działalności (ale jak prowadziłeś, to są większe szanse, bo dostajesz punkty za to).
@Epep: Ale skoro narzeczona ma doświadczenie w tej branży, to ona powinna składać wniosek. Za swoje doświadczenie + kursy (udokumentowane kursy, umowy o pracę, kontrakty itd.) dostanie punkty w procesie naboru.
@Mustafek: ogarniałem już punktację i warunki - łapię się na wszystko oprócz kwalifikacji, których sam nie posiadam. Pytam, ponieważ może jakiś mireczek miał podobne doświadczenia
@Epep: No to dostaniesz tylko to jest w teorii na "stanowisko pracy" chyba że akurat nie o tym samym mówimy.

A to nie lepiej żeby ona założyła? Chyba obcokrajowcy dostają jakieś fundusze na zakładanie firm w Polsce.
@Epep: Mogę się mylić, ale z tego co się orientuję, żeby dostać dofinansowanie na otwarcie działalności gospodarczej (jest to nawet do 20 tys. zł) musisz być przez pół roku zarejestrowany jako osoba bezrobotna.
@Epep: No to jeśli się łapiesz mimo wszystko, to dobrze. Ale jeśli trafisz na dużą ilość chętnych, to ważne żeby punktów mieć jak najwięcej.

No mimo wszystko na temat kwalifikacji możesz pogadać z urzędem, w drodze wyjątku może Ci doliczą punkty za narzeczoną.
@1dziewczyna_szamana: Hmm. Ja np. pierwsze słyszę, wiem że nie można odmówić przyjęcia pracy/spotkań itd. Ale o okresie rejestracji nic nie było. Szczególnie, że 6 miesięczny okres rejestracji na pewno nie świadczy dobrze o osobie bezrobotnej.
W Krakowie zarejestrowany przynajmniej 1 miesiąc na bezrobociu. Okazuję się, że zarejestruje się na bezrobocie i to wystarczy do złożenia wniosku i narodowość nie ma znaczenia - przynajmniej z tego co czytam. Super, co dwie szansy to nie jedna :D
@Mustafek: O dotacje mogą ubiegać się osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP Bydgoszcz, objęte:

II profilem pomocy - usługi i instrumenty rynku pracy określone w ustawie, działania aktywizacyjne zlecone przez urząd pracy oraz inne formy pomocy z wyłączeniem Programu Aktywizacja i Integracja, o którym mowa w art. 62a ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,

w uzasadnionych przypadkach I profilem pomocy.

To jest np zapis z UP w Bydgoszczy.

A to
@Epep: ja dostałam dotację dwa lata temu (jestem z Katowic). Trzeba było być rok bezrobotnym... ale to chyba najmniejszy problem ;)

Jeśli chodzi o sam wniosek, to mogę pomóc (pewnie nawet ten sam) - udostępnię swój do podglądu (na priv) ;) Grunt to "słowa klucze", za które przyznawane są punkty :)