Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirabelki, pomóżcie mi( ͡° ʖ̯ ͡°) Chociaż może jakieś Mirki to też kosmetyczne świry ;]] Do rzeczy, nigdy nie byłam z tym u dermatologa, ale wydaje mi się, że mam cerę naczynkową:
- sporadycznie wyskakują mi pryszcze na czole, jak widać na zdjęciu. Nie wydaje mi się, że jest to trądzik, gdyż te wypryski są naprawdę rzadkością i utrzymują się max 5 dni. Skóra na czole i nosie jest bardziej "tłusta", natomiast na policzkach zwyczajna, gladka
- zaczerwieniona-zdjęcia tego całkowicie nie oddają, ale pod wpływem warunków atmosferycznych, silnych emocji albo mocnego tarcia mojego policzki czerwienią się. Doprowadza mnie to do szału i wiem, że mogę trochę wyolbrzymiać, na pewno są gorsze przypadki, ale bez te zaczerwienienia czuję się bardzo szpetnie
- wągry na nosie
- bardzo wrażliwa i delikatna skóra, wszelkiego rodzaju peelingi mechaniczne odpadają, nie mogę bardzo pocierać skóry
Ostatnio słyszałam dużo pozytywnych opinii na temat koreańskiej pielęgnacji twarzy. Zastanawia mnie tylko to, czy nałożenie takiej ilości kosmetyków nie pogorszy stanu mojej skóry? Jeśli nie, to jakie kosmetyki polecacie dla cery z takimi problemami? I czy koreańska pielęgnacja może mi pomóc? Jeśli są tu jakieś mirabelki siedzące w tym temacie, proszę, oznaczcie je. Potrzebuję waszej pomocy!
#mirabelkipolecajo #uroda #kosmetyki #rozowepaski #koreanskauroda #sekretyurodykoreanek #azjatyckicukier

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Masz cerę wrażliwą i do takiej powinnaś kupować kosmetyki. Co do koreańskich kosmetyków, to one są często nastawione na pielęgnację, więc mogą być w porządku. Ale też trzeba uważać na skład i na to, że ich kosmetyki mają zwykle właściwości wybielające.

Ja też mam cerę wrażliwą, dlatego uważam. Obecnie nie mam żadnych zaczerwienień, bo wspomagam się kosmetykami. Płyn micelarny do skóry wrażliwej (ja używam Loreal, ale są różne), tonik różany
Zdjęcie Ci się chyba nie dodało ( ͡° ͜ʖ ͡°). Moja żona jest kosmetyczką, poślij zdjęcie na PW (jak chcesz to załóż sobie w tym celu nowe, anonimowe konto), zapytam jej co o tym sądzi.
@AnonimoweMirkoWyznania: Koreańskie kosmetyki mają bardzo często lekką konsystencję, właśnie po to aby można było nałożyć kilka produktów na twarz. Wg mnie to nie jest dobry pomysł żeby kupić sobie 10 nowych rzeczy i na hurra wszystkich używać, bo jeśli któryś ci zaszkodzi to nie dojdziesz do winowajcy. Wprowadzaj po jednym produkcie na jakiś czas. Skup się na pewno na delikatnym oczyszczaniu i peelingach enzymatycznych.