Wpis z mikrobloga

Mocny procesor w laptopie...
Mirki potrzebuje kupić laptopa z możliwie mocnym procesorem i nie wydać na niego fortuny. W grę wchodzą używane maszyny. Albo naprzyklad jakieś gamingowe.
Laptop będzie używany do pracy na programach :
Edgecam, zw3d, solidworks.

Najczęściej jednak korzystam z EdgeCama i on w trakcie swojej pracy obciąża mocno jeden rdzeń. Chociaż inne jego procesy są na różnych to jednak jeden obciążony jest najmocniej i to go mocno spowalnia.

Mam nadzieję, że nie rozpisałem się za bardzo iw miarę tresciwie.

#komputery #cnc #cad #kiciochpyta
  • 17
Niby edgecam pracuje na kilku procesach i są one na różnych rdzeniach, ale symulacje, albo generowanie ścieżek leci na jednym i przy większych robótkach i7 z 3.2 GHz na rdzeń liczy naprzyklad 20 min mój laptop z 2.2 GHz na rdzeń nie daje rady w ogóle ;-)
@nieszakul: Wersji i7 z XM nie dorwiesz raczej, widziałem tylko w jednym sklepie w Warszawie. M6700 są z 3740QM najczęściej, uważaj na stare generacje.
Ogólnie najtańsi na allegro są Ci: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=20071865
Jakiś Gardencostam ma duzy wybór ale ceny wyższe a najtańszy jest jeden sklep w stolicy ale trzeba osobiście kupić laptopa ponieważ nie wysyłają.
Fakt, że Dell Precision 17" jest ciężki w #!$%@?, ale za to pancerny :D
No i cały
@NoiCoTera: Nie znajdziesz Della z najmocniejszą grafiką i najmocniejszym prockiem w jednym laptopie. Za duży pobór mocy by był. Z tego co wiem to nie było takich konfiguracji fabrycznie.

Choć i tak oryginalny zasilacz 210W to potężny smok .
@nieszakul w edgecam w opcjach możesz włączyć korzystanie z większej ilości rdzeni poprzez załączenie liczenia ścieżek w tle, będziesz mógł w międzyczasie liczenia zaznaczać kolejne operacje i słabszy komputer będzie bardziej "możliwy".
@NoiCoTera: Były jeszcze Quadro 4000M.

@nieszakul: Dell ma tanie stacje dokujące - używane za 20-40zł. Jak używasz lapka głównie w dwóch miejscach to polecam kupić drugi zasilacz i dwie stacje dokujące. Wtedy tylko wyjmujesz lapka z plecaka, wpinasz w stacje i jesteś gotowy do pracy.
@NoiCoTera: Trzeba by poprosić o Service Tag i sprawdzić w jakiej konfiguracji został sprzedany fabrycznie przez Della.

Teraz patrzyłem na allegro to jest sporo konfiguracji najmocniejszy procek i Quadro K3000M/K4000M w Dellu M6700.

Jak szukałem sobie Della M6600 to było inaczej. Tylko M6600 ma zasilacz 210W, a M6700 240W. Może stąd różnica.
@nieszakul: To są ceny hurtowe, doliczasz do tego 23% czyli #!$%@?ŻLIWE. No ale tak, 1000zł taniej niż na allegro. Najlepiej zadzwonić lub napisać maila ale nie daj sobie wcisnąć laptopa klasy A+ bo ceny wyższe i są dedykowane dla użytkowników indywidualnych bo TAKI ŁADNE I ZADBANE I MAŁO UŻYWANE.