Wpis z mikrobloga

Bardzo mnie ostatnio interesuje temat Lightning Network tworzony dla Bitcoin. Jestem już po lekturze whitepaper, obejrzeniu kilku wykładów na jego temat... i skłamałbym, gdybym powiedział, że wszystko jest już dla mnie intuicyjne.

Ostatnimi czasy co tydzień mamy taki zwyczaj z żoną, że w weekend gramy sobie w planszówki. Ostatnio np. graliśmy w Monopoly :) Przyszedł mi więc pomysł... by poćwiczyć sobie teorię z Lightning Network za pomocą właśnie czegoś ala gry (zapewne bardzo nudnej :P)

Jest bardzo ciekawy artykuł "Understanding the Lightning Network, Part 1: Building a Bidirectional Bitcoin Payment Channel", który zawiera bardzo ciekawe grafiki.

Przerobiłem je sobie na takie puste... i teraz będę się mógł bawić w ręczne tworzenie transakcji :) (musze jeszcze tylko powycinać wszystkie kartoniki :D)

Gdyby ktoś chciał korzystać, to pierwsza ich wersja dostępna jest tutaj. Muszę jeszcze przygotować scenariusze, np:

1. Otwieranie prostego kanału
2. Zamykanie kanału zaraz po otwarciu
3. Zamykanie kanału po jednej transakcji za obopulną zgodą
4. Tworzenie kilku transakcji z rzędu
5. Próba zamknięcia kanału starszą niż aktualna transakcją
6. Scenariusze, gdy ktoś jest offline, itp, itd :)

Oczywiście każdy scenariusz powinien być realizowany w agresywny sposób: spróbuj zrobić coś, co jest niedozwolone i sprawdź dlaczego to się nie uda.

Oczywiście, mogę sobie to poćwiczyć samemu, ale dużo ciekawiej będzie wcieliś się albo tylko w Alicje, albo tylko w Boba... albo np. w górnika autoryzującego transakcje.

Najtrudniejsze będzie przekonanie mojej żony, żeby spędziła ze mną ten czas na takiej "grze" :D :)

#bitcoin #lightning #kryptowaluty
noisy - Bardzo mnie ostatnio interesuje temat Lightning Network tworzony dla Bitcoin....

źródło: comment_ic58qCVQPyCOX5ePpRRZ574xScpqglW0.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz