Wpis z mikrobloga

Witam. Czy jest tu jakiś Mirek który włóczy się po schroniskach górskich mianowicie chciałbym zostać na noc w dolinie pięciu stawów i zastanawiam się jak to wygląda? Czy muszę rezerwować jakieś miejsce? śpiwór zwykły czy za 10k? butle z tlenem?
proszę o pomoc pozdrawiam :)

#gory
  • 18
  • Odpowiedz
@Odki: kiedy byś tam chciał zostać na noc? Schronisko często jest przepełnione i ludzie śpią przed, ale jeśli zrobisz sobie rezerwację to masz normalne łóżko
  • Odpowiedz
@pilot1123: spanie przed schroniskiem w zimie xd

@Odki: teraz poza weekendami idziesz normalnie i bierzesz łóżko, wątpie że będzie 100% obłożenia, nawet jeśli to uwalasz się na ławce w jadalni.

na początku lipca to miejsc może nie być więc lepiej już teraz zrób rezerwacje, nie żartuje. Zawsze zostaje gleba, przynajmniej jest wesoło.
  • Odpowiedz
@pilot1123: po co się pytam? co to za frajda kiedy 5 merów obok znajdziesz kawałek podłogi w cieple?
rozumiem latem kiedy w nocy jest całkiem ciepło na zewnątrz
  • Odpowiedz
po co się pytam?


@pine: bo w środku było tyle ludzi, że spali na siedząco, a każdy drugiej świeżości, więc powietrze można było kroić nożem. Poza tym w śpiworku jest całkiem przyjemnie
  • Odpowiedz
@Odki: Byłem dwa tygodnie temu. Z soboty na niedzielę tyle ludzi, że ciężko było o kawałek podłogi, ale dało radę ;-) Nocowanie na podłodze 10 zeta + wypożyczenie karimaty drugie 10. Poza weekendem, pusto i ceny też niewygórowane jeśli chodzi o pokoje.

Zadzwoń wcześniej i zapytam się jak z miejscami. Nawet jeśli miejsc nie będzie to miejsce do spania się znajdzie. To nie Murowaniec ;-)
  • Odpowiedz
@Odki: Mi się w pięciu stawach bardzo dobrze sypiało ;-) tym bardziej, że z palenicy białczańskiej startowaliśmy. w sumie lepiej to znam tylko Murowańca właśnie. Tam trzeba mieć miejsce klepnięte. Masz już jakiś plan jeśli chodzi o chodzenie? Sam bym się wybrał chętnie jeszcze raz w tym roku ...
  • Odpowiedz
@Odki: to zależy od twojej trasy, każde schronisko jest ok, tam się tylko śpi i popija piwo.
murowaniec, dolina chochołowska czy morskie oko to duże schroniska jak hotele.
hala Kondratowa to małe, klimatyczne, lubie tam nocować, piątka jest świetnie położona i nie za duża.
Na Hali Ornak też jest fajne schronisko ale dla mnie mało atrakcyjna okolica, jest jeszcze stare schronisko nad morskim okiem - takich łóżek jak tam są nie
  • Odpowiedz
@lowcywrazen
Myślałem żeby się przejść na kozi wierch z piątki z swoim różowym. Nadmienię że tatry pierwszy raz z bliska zobaczyłem dopiero dwa lata temu i jedyne gdzie byłem to Morskie oko, Dolina Chochołowska i Kasprowy. Dlatego tak naprawdę nie wiem w która stronę iść i gdzie ( )
  • Odpowiedz
@Odki: jeżęli zrobisz rezerwację odpowiednio wcześniej to masz pokój. Teraz wszystko #!$%@? ludźmi pewnie bo ferie. Jeżeli nie masz pokoju to możesz kimać na oknie, ławie albo glebie. W takim wypadku karimata i śpiwór.
Protip: jeżeli chcesz noclegi na sezon (lipiec-wrzesień) to rezerwuj już teraz, w kwietniu jak zadzwonisz to wszystko będzie porezerwowane na amen.
Kozi Wierch spoko, nie ma tam większych trudności jeżeli jesteś chociaż średnio sprawny fizycznie. To jest
  • Odpowiedz
śpiwór zwykły czy za 10k


@Odki: jak bylem w 5 w listopadzie 2015, to w pokoju 10-osobowym było strasznie gorąco i duszno. Niektórzy współlokatorzy spali zupełnie bez śpiworów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Odki: już teraz z miejscami w lipcu jest kiepsko bo ostatnio pytałem. Dostałem jednak taką informację:
Jest 15 miejsc w sali zbiorowej, które nie podlegają wcześniejszej rezerwacji i są sprzedawane na miejscu w schronisku w godzinach otwarcia recepcji. Niestety nie można mieć pewności, że takie miejsce się dostanie.
  • Odpowiedz