Wpis z mikrobloga

@Elusznik: ciężko powiedzieć co będzie za 2 lata. Ja używam telefonu z 2014 roku na Snapdragonie 801 i 3GB RAM - działa. Czy za rok wystarczy? Ciężko powiedzieć w którą stronę Android pójdzie. Kup coś, co będzie dostawało długo aktualizacje, jakieś Lenovo (teoretycznie)
@brylek aktualizacje to tam #!$%@?, i tak instaluję zwykle jakiś custom rom. W tym momencie używam LG G3S, premiera była 2,5 roku temu, ale mam androida 7.1.1 (LineageOS) który jednak pomału dostaje czkawki i stąd moje pytanie
@qmox no i tu jest pies pogrzebany, też myślałem że 2 to za mało, szczególnie że teraz muszę dawać radę na 1GB i marzę o możliwości zmiany, ale budżet mam ograniczony i wybór telefonów też ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Elusznik Od prawie dwóch lat używam Sony Xperii M4 i po takim czasie działa lepiej niż jakikolwiek mój dotychczasowy telefon. Nie sugeruję ci zakupu, ale obecnie nie wiem, co mogliby wymyślić w takim czasie, żeby sprawne działanie smartfona wymagało 3GB RAM. 2GB spokojnie wystarczy. Procesor jakiś powyżej 1,5Ghz najlepiej, zwróć uwagę na ilość pamięci i tyle. Flagowce będą mieć najdłużej oficjalne wsparcie, ale jeśli bawisz się w customy i się tego nie
@Elusznik: wszystko zależy jak używasz. Ja mam 2gb i ponad 1gb wolnej. Wg systemu mam wgrane 72 apki. Ogólnie im lepszy tym lepiej, chyba, że masz specjalne wymagania (ma nie szpiegować itd)