Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do mirków zajmujących się digitalart.
Czy jest jakiś konkretny tablet graficzny który polecicie? (możecie też napisać na czym pracujecie lub na czym zaczynaliście i jak wrażenia)
Chciałem kupić Wacom'a One, przez pomyłkę kupiłem S zamiast M i przed zwrotem testowałem go z 30 minut. Pomijam fakt, że tablet chyba był wcześniej przez kogoś używany (2 tłuste odciski na taśmie ochronnej na części tabletu + 1 rozcięta naklejka) to oczekiwałem trochę czegoś innego.
Oprócz tego w jakim programie pracujecie? Do testu pobrałem gimpa, szybko się przekonałem że nie był to najlepszy pomysł - nie współpracował z tabletem (tak jakbym mazał w paincie, bez różnicy czy lekko dotykam piórem tabletu czy mocniej). Zmieniłem program na inny darmowy (nie pamiętam już nazwy) i nie wiem co sądzić. Program odczytywał różnicę nacisku piórem na płytkę, ale czasami przerywał lub całkiem nie łapał sygnału (postawiłem pióro na tablecie, a ten nie reagował)
Czy jest jakiś konkretny model godny polecenia? Obecnie zastanawiam się nad zakupem Wacoma One M (i chyba ten wybiorę), ale skoro nie wszystkie programy współpracują z Wacoma to czy nie zastanowić się nad produktem jakiejś innej firmy?
Czy wyżej wymienione problemy zdażyły się tylko mi czy raczej powinienem przywyknąć, bo w tej półce cenowej ten sprzęta taki będzie? (czy coś łądnego można tym wymazać)
#digitalpainting #digitalart
  • 3
@Evert: Najważniejsze, żeby to był wacom. :D A co do konkretnego modelu, dużo zależy od budżetu. Ja pracuję na Intuosie4 M i Photoshopie CS6. Swoją drogą jeśli masz jakieś problemy z płynnym rysowaniem na wacomie, coś się zacina, to zainstaluj starsze sterowniki. Mi pomogło. Do Photoshopa polecam też wtyczkę LazyNezumi.
@Evert: Zaczynałem od Wacom Bamboo 3 pen & touch i wspominam bardzo dobrze, ale z tego co wiem to z oficjalnej strony raczej zniknął i zastąpiły go Intuosy (nie Intuosy Pro). Od niedawna lecę na Cintiqu i Photoshopie CC. Co do problemów @zupa_z_kasztana dobrze radzi ;) Konkretnego tableta nie polecę, ale obowiązkowo wacom.
@Evert: zdecydowanie wacom, na start najprostszy model to chyba draw za ok 3 stówki, ale skoro chciałeś M-kę no to nie ma co się cofać, z lepszych modeli jest jeszcze wersja 3D M oraz dalej jest Intuos Pro S jeśli coś bardziej zaawansowanego już chcesz.