Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu wzmacniacza Hughes & Kettner Tubemeister 18. Wydaje mi się ok bo jest lekki, uniwersalny, ma redukcję mocy do 1W więc sprawdzi się w domu i na próbie.

1. Czy możecie polecić jakieś inne lampowe heady w tej kategorii cenowej? (ok 2000zł) Co za nimi przemawia w stosunku do Tubemeistera?

2. Potrzebowałbym dwóch paczek, do domu i na próbę. Do domu 1x10 na próbę 1x12 albo 2x12, jeszcze nie wiem, zależy od ceny. Jakie kolumny polecacie? Te dedykowane Hughes & Kettner są dość drogie, 10" za 740zł, 12" za 1200zł, 2x12" za 2100zł. Ceny do przełknięcia i raczej będę się skłaniał ku zakupowi 1x10" i 1"12", ale może polecicie jakieś tańsze alternatywy? Np. czy taki Laney IRT 212 za 1000zł mocno odstaje od wyżej wymienionych?

#gitara
  • 4
Orange prawie 2 razy droższy, nie na moją kieszeń. Do tego 10kg cięższy, co jest dla mnie istotne bo mam zamiar go nosić na trasie dom - salka. Tubemeister waży 5kg, więc nie byłby to problem

EDIT: Widzę że nie ma redukcji mocy do 1W, to już w ogóle odpada.
@Szajs: Oczywiście, że odstaje. Bardziej niż na firmę patrz na to co siedzi w kolumnie w HK masz chyba v30 czyli bardzo popularne i dobre głośniki. W laneyu jakiś noname chiński. Lepiej kupić dobrą kolumnę i tańszy wzmacniacz niż na opak. Co do Tubemeistera wydaje się być ok chociaż nigdy nie ogrywałem. W takiej cenie i małej wadze obadaj sobie polskie Taurusy. Co prawda tylko preamp lampowy, ale dobrze grają. Jak
@progresywny: Dzięki za rady. Porozglądam się za konkurencyjnymi kolumnami z tymi głośnikami? Polecasz jakieś w zbliżonej cenie? Samymi preampami nie jestem na razie zainteresowany. Mam poda hd 500x w którym mam symulacje i nie znalazłem rozsądnego nagłośnienia do niego. Wszystkie polecane kolumny aktywne to strasznie duże, ciężkie i drogie i suma summarum taki zestaw wcale nie jest tańszy i bardziej mobilny niż ten zestaw HK + np. Boss gt-100. Gdybym kupił