Wpis z mikrobloga

Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na luty 2017
Nowy miesiąc - nowa ja! Znaczy się... nowe zestawy komputerowe, tym razem sporo zmian. Co warto mieć na uwadze?

1. Kaby Lake i starsze płyty główne
Wszystkie płyty główne z chipsetami H110/B150/Z170 wymagają do poprawnego działania z procesorami Core 7. generacji oraz Pentium G4560 nowego BIOSu. Jeżeli nie macie nikogo ze znajomych, kto mógłby Wam użyczyć procesora 6. generacji na kilka minut, aby dokonać aktualizacji, koniecznie wybierzcie poniższą usługę (sklep wgra nowy BIOS):
morele.net/aktualizacja-biosu-649058/
Koszt tego zabiegu wynosi 24 złote, aktualnie staramy się wypracować ze sklepem jeszcze korzystniejszą opcję dla naszych czytelników na zasadzie kodu rabatowego. Mimo wszystko, nawet w takim układzie dopłata 24 złotych jest bardziej opłacalna, niż wybór najtańszych płyt z chipsetami B250/Z270. Gdzieniegdzie przemyciliśmy B250, ale Z270 nie mamy sumienia polecać, zawłaszcza że zyskujemy relatywnie niewiele i zamiast do MOBO, lepiej dorzucić do lepszego CPU lub GPU.

2. Zegnaj AMD AM3+
To już koniec. Zestawy AM3+ zostały definitywnie usunięte, podobnie jak wycofywane ze sprzedaży AM1. Powody odesłania na emeryturę AM3+ są zasadniczo dwa. Pierwszy to majaczące na horyzoncie AM4. Drugi to premiera Pentium G4560, który zamiata wszystko dookoła łącznie z FX-8300 (zwłaszcza w grach).

3. Ceny, ceny, ceny…
RAM drożeje, SSD wyhamowały, natomiast CPU (Kaby Lake) trochę staniały. GPU również doczekały się obniżek, więc teraz za około 2000 złotych nareszcie można złożyć fajny zestaw (Pentium G4560 + GTX 1050 Ti + 8 GB RAM).

Macie pytania, sugestie, problemy? Piszcie śmiało! Tutaj, w komentarzach pod tekstem lub prywatnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystkie zestawy znajdziecie tutaj, pamiętajcie o dorzuceniu obudowy (są na końcu zestawienia):
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2017

#purepc #pcmasterrace #komputery #hardware
PurePCpl - Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na luty 2017
Nowy miesiąc - nowa...

źródło: comment_BWPMGLRYJs2fIUkNwtjCBDj7hqzZQNR6.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bondar: No i git, ja tak 10 lat temu zrobilem i zmienialem tylko dyski, kartę, dokupilem ram, radiator na cpu i kilka zasilaczy, ale mimo tego i tak nie zaluje jak na to co z nim robilem to konstrukcja naprawdę soludna ;)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: nie lubię być taki nachalny, ale 3 tygodnie temu wysłałem wam PW i nie dostałem żadnej odpowiedzi. I teraz nie wiem, czy po prostu nie zauważyliście czy uznaliście, że nie pomagacie na PW ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Vencite: Ale ty wiedz, że oni mają forum i to z ogarniętymi użytkownikami, a nie dupę zawracasz.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Ale ceny będą szybować i to się magicznie nie zmieni w ciągu miesiąca czy dwóch, niestety za to w tym czasie poznikają Pentiumy ze sklepów. A Ryzen... czas pokaże. Ale fakt - obecnie ceny modułów RAM i dysków SSD wołają o pomstę do nieba.

Co do forum - na mirko też pomagamy i można nas śmiało zaczepiać, z Mirkiem już gadamy. Ot, któryś z nas PMkę otworzył i zostawił.
  • Odpowiedz
@tomimar: imho rx 470 w 100% wykorzystasz na jakimś i5 mimo wszystko, na słabszym procku będzie troszkę mniej fps mimo nawet filmu który ostatnio wrzucałem na mirko
  • Odpowiedz
Siedze sobię na Q6600@3.2 i 8800Gt i ceny ani trochę mnie nie zachęcają do zmiany blaszaczka :p
Gdyby tak za 2.5 klocka mieć kompa z i5 7600k i 1070 Gtx *.*
  • Odpowiedz
No dobra, z prywatnych wiadomości się z grubsza odgrzebaliśmy (kilka zostało, nie martwcie się - na nie też odpiszemy!) więc pora na odpowiedzi tutaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@vito_corleone: Zależy którymi procesorami, ale jeśli mowa o odblokowanych Skylake/Kaby Lake - jest znaczna różnica i warto wymienić. Dodatkowego kopa przyniosą też nowsze, wyżej taktowane pamięci RAM DDR4. Zaś sam Intel Core 2500K vs KL pojawi się prawdopodobnie w kolejnym rzucie testów.

@Morzan: Już gdzie indziej odpowiadaliśmy, ale z grubsza (FullHD + zjechanie
  • Odpowiedz
@LubieKiedy: GTA nie ma ustawień wyższych niż "Very High" Mirku. :P

Co do obudowy - tak, obie są ok (jak na swoją cenę - trzymają bebechy w środku i nie są wykonane z papieru). Osobiście wolę budy SPC bo mają mniej plastików, które dość łatwo się rysują i wentylatory mimo iż nie są najwyższych lotów to nieco dłużej żyją bez terkotania.
  • Odpowiedz