Wpis z mikrobloga

Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na luty 2017
Nowy miesiąc - nowa ja! Znaczy się... nowe zestawy komputerowe, tym razem sporo zmian. Co warto mieć na uwadze?

1. Kaby Lake i starsze płyty główne
Wszystkie płyty główne z chipsetami H110/B150/Z170 wymagają do poprawnego działania z procesorami Core 7. generacji oraz Pentium G4560 nowego BIOSu. Jeżeli nie macie nikogo ze znajomych, kto mógłby Wam użyczyć procesora 6. generacji na kilka minut, aby dokonać aktualizacji, koniecznie wybierzcie poniższą usługę (sklep wgra nowy BIOS):
morele.net/aktualizacja-biosu-649058/
Koszt tego zabiegu wynosi 24 złote, aktualnie staramy się wypracować ze sklepem jeszcze korzystniejszą opcję dla naszych czytelników na zasadzie kodu rabatowego. Mimo wszystko, nawet w takim układzie dopłata 24 złotych jest bardziej opłacalna, niż wybór najtańszych płyt z chipsetami B250/Z270. Gdzieniegdzie przemyciliśmy B250, ale Z270 nie mamy sumienia polecać, zawłaszcza że zyskujemy relatywnie niewiele i zamiast do MOBO, lepiej dorzucić do lepszego CPU lub GPU.

2. Zegnaj AMD AM3+
To już koniec. Zestawy AM3+ zostały definitywnie usunięte, podobnie jak wycofywane ze sprzedaży AM1. Powody odesłania na emeryturę AM3+ są zasadniczo dwa. Pierwszy to majaczące na horyzoncie AM4. Drugi to premiera Pentium G4560, który zamiata wszystko dookoła łącznie z FX-8300 (zwłaszcza w grach).

3. Ceny, ceny, ceny…
RAM drożeje, SSD wyhamowały, natomiast CPU (Kaby Lake) trochę staniały. GPU również doczekały się obniżek, więc teraz za około 2000 złotych nareszcie można złożyć fajny zestaw (Pentium G4560 + GTX 1050 Ti + 8 GB RAM).

Macie pytania, sugestie, problemy? Piszcie śmiało! Tutaj, w komentarzach pod tekstem lub prywatnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystkie zestawy znajdziecie tutaj, pamiętajcie o dorzuceniu obudowy (są na końcu zestawienia):
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_luty_2017

#purepc #pcmasterrace #komputery #hardware
PurePCpl - Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na luty 2017
Nowy miesiąc - nowa...

źródło: comment_BWPMGLRYJs2fIUkNwtjCBDj7hqzZQNR6.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: za 2000zł lepsza byłaby karta rx 470 (najlepszy stosunek cena/wydajność), po lekkim podkręceniu dorównuję wydajnością rx 480 który w najnowszych grach biję gtx 1060. Gtx 1050 to słaba i droga karta
  • Odpowiedz
@crystaldragon: Najtańszy RX 470 obecnie na morelach kosztuje 878 złotych, czyli prawie 180 złotych więcej. To sporo w tym segmencie cenowym - 10% ceny całego zestawu. Jasne, jeśli można - zawsze warto dorzucić, ale tak można w nieskończoność.

A sam GTX 1050 Ti nie jest słabą kartą, a adekwatną do swojej ceny - ot, wydajność starszej 960 4GB. Oferuje za to świetne temperatury, pobór mocy i kulturę pracy. Nawet w tanich
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Minęły prawie 2 lata od premiery i mamy odgrzewaną 960, gtx 1050 to wąskie gardło dla tego budżetowego pentiuma. Jak już wydajemy na komputer tyle kasy to chcemy pograć na wiedźmina na full, warto dołożyć te 2 stówy i na tym ostatecznie zakończyć :)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: nie lubię być taki nachalny, ale 3 tygodnie temu wysłałem wam PW i nie dostałem żadnej odpowiedzi. I teraz nie wiem, czy po prostu nie zauważyliście czy uznaliście, że nie pomagacie na PW ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vencite: Pomagamy, pomagamy! Po prostu jest tego sporo i czasami którąś wiadomość się przeoczy lub ktoś z redakcji otworzy ją i zapomni. Jeśli sprawa jest aktualna - możemy działać na PW, znalazłem już Twoje pytanie.

@Christophy: I z tym się zgadzamy, co zresztą podkreśliliśmy w ostatniej wiadomości. Jeśli ktoś ma budżet - dorzucenie będzie, pod względem samej wydajności, świetnym wyborem! Musicie pamiętać jednak, że z naszych zestawów nie korzystają
  • Odpowiedz
Wszystkie płyty główne z chipsetami H110/B150/Z170 wymagają do poprawnego działania z procesorami Core 7. generacji oraz Pentium G4560 nowego BIOSu.


@PurePC_pl: Fajnie że trafiłem na wasz wpis, akurat składam nowy zestaw procesor już mam i czekam na resztę w tym płytę z chipsetem Z170, także dzięki za zaoszczędzenie sporej ilości nerwów zapewne :P

Edit: Jednak zamówiłem Z270, zobaczyłem Z i 70 i standardowo się wkurzyłem że wtopiłem ;P Z G4560 mogę
  • Odpowiedz
@Cin: Też składam komputer :D Pentium G4560 już przytulony jak i pamięci Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, czekam jeszcze na asrock z270 extreme 4. Później przesiadam się z tego Pentiuma na i7 7700k jak dobrze cenowo upoluję :)

@PurePC_pl Składanie komputera w obecnych czasach to katorga dla laika, sam trochę przesiedziałem czytając specyfikacje a to płyt głównych, procesorów obsługujących ddr4 lub w miarę dobrych pamięci. Tutaj miałem niezłą niespodziankę(kupiłem już g4560
  • Odpowiedz
Corsair Vengeance LPX DDR4


@Bondar: Ja czekam na Crucial Ballistix 2x8GB DDR4-2400 CL16, MSI Z270 PC Mate, potem też zamierzam przesiąść się na lepsze CPU. Nie wiem czy wiesz (może się mylę) ale te twoje pamięci taktują z częstotliwością 3GHz i jeśli dobrze widzę i kojarzę to z G4560 nie osiągną więcej jak 2,4GHZ

https://ark.intel.com/products/97143/Intel-Pentium-Processor-G4560-3M-Cache-3_50-GHz
Memory Types DDR4-2133/2400, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

Chyba że źle to czytam to chętnie przyjmę wyjaśnienia ;P
  • Odpowiedz
@PurePC_pl:
@Bondar:
@Cin:
Panowie, co myślicie o zakupie pamięci RAM corsair lpx ddr4 3000? Docelowo wylądują w setupie z ryzenem i płyta b350/x370. Jak wyjdzie lipa z ryżem to będzie to coś na intelu. Chociaż wolałbym AMD.
  • Odpowiedz
@Cin: Masz rację, procek nie obsłuży większej prędkości niż DDR4-2400, zauważ też, że i7-7700k też tego nie ogarnie :D Tutaj spasowałem tak płytę i pamięci aby później się nie bawić w upgrade czegokolwiek, zmieniam ewentualnie procesor i grafikę(jedne z najdroższych podzespołów).
Aktualnie mam kompa z procesorem xeon e5420(przerobiona płyta główna aby obsłużyła procesor z podstawką LGA 771 ustawiony na 3GHz(7,5x400mhz) 1:1 z pamięciami DDR2 4x2gb), gdzieś nawet czytałem, że lepiej jak
  • Odpowiedz
@Cin: No ja się poważnie zastanawiam sie na d zbieraniem zestawu. Ceny w górę mają iść, to zacząłbym od ramu. Kilka lat już siedzę na athlon X4 640, upgrade tak czy inaczej będzie w tym roku. Wszystko zależy co pokażą testy ryzenow. Najwyżej RAM polezy w polce.
  • Odpowiedz
@ar3k: Najważniejsze testy :D Gdyby AMD ogarnął sterowniki do grafik i zmniejszył poziom wytwarzania ciepła to składałbym wszystko pod AMD :D Ram poszybował ostro w górę, około września 2016r składałem zestaw dla sąsiada i wrzuciłem mu GoodRama 8gb za około 130zł, dzisiaj ta sama kość stoi po około 230zł :/
  • Odpowiedz
@Bondar: Pamiętam te ceny :/ teraz 16gb wyjdzie ponad 500zl... Codziennie czekam na testy i nic ;) przynajmniej już jakieś informacje o płytach się pojawiają.
  • Odpowiedz
@tomimar: Pentiumów zaraz nie będzie w większości sklepów w Polsce, możemy wam to zagwarantować po informacjach od dystrybutorów. ;) Plus chcąc nie chcąc - nadal są gry, które wykorzystają fizyczne 4r+4w z i5.

@ar3k: A to już wszystko zależy do tego gdzie i za ile kupujesz Mirku, ale same moduły są OK!
  • Odpowiedz