Wpis z mikrobloga

@xbonio: Dzięki za pomoc. Jak to jest z tymi wszystkimi sterownikami, czy jeżeli udało mi się zainstalować macos, uruchamia się normalnie itp. to mimo tego muszę tam jeszcze jakieś magie w clover configuratorze robić? czy jak działa to działa i nic więcej nie trzeba?
@Elementx: w zależności od platformy, dorzucasz do Clovera odpowiednie kexty. Jeśli odpalasz na w miarę wspieranym PC, to zabawy nie będzie dużo. Jeśli odpalasz na laptopie, to pewnie chciałbyś mieć działające zarządzanie energią, podświetlanie klawiatury i wsparcie dla touchpada.
@xbonio: Kexty wrzuciłem, FakeSMC, obsługe sieciowej karty. Raczej zastanawiam się czy potem w tym clover configuratorze jeszcze coś należy obligatoryjnie zrobić, czy po prostu jak działa to będzie działało i nic lepiej nie będzie jak tam zacznę zmieniać wg. poradników. Tak, to PC. Mam tam Radeona R9 280 no i żadnych sterów nie musiałem do niego instalować, po prostu działa (skoro działa to już nic nie muszę dogrywać zapewne, nie?) Jedyne
@Elementx: do radeona chyba nic nie dograsz - jak działa akceleracja 3D, to jest w porządku. W audio się nie bawiłem, bo mam interfejs na USB. Ale są poradniki dobre i można to zrobić.