Wpis z mikrobloga

  • 0
@Adrian77 Na pl.Jana Pawła jest jakaś przychodnia, niestety nie pamiętam jak siei nazywa. Ja tam robiłem. A jak z aparatem to nie wiem :/
  • Odpowiedz
@Adrian77: można zrobić zdjęcie RTG mając aparat ortodontyczny. Niestety samo zdjęcie Cię nie wyleczy, potrzebny specjalista, który zdiagnozuje i wyleczy problem :)
  • Odpowiedz
@Adrian77: nie każdy :P najlepiej chyba wybrać się do chirurga stomatologicznego, ewentualnie problemami ze stawem skroniowo-żuchwowym czasem zajmują się stomatolodzy ze specjalizacja z protetyki. Niestety nie jestem z Wrocławia, wiec ciężko mi kogokolwiek polecić. Może spróbować na akademii? Tam się lekarze znają i mogą wiedzieć kto się czymś takim zajmuje. W sumie i tak mi się wydaje, ze teraz tez niewiele można zrobić, skoro jest aparat - zazwyczaj na problemy ze
  • Odpowiedz
  • 0
@milen_a Noszę już prawie 2 lata. U ortotondy byłem jakieś 2 tygodnie temu. Z góry już prawie koniec. Jeszcze tylko trochę dłużej został dół.
  • Odpowiedz
@Adrian77: po zakończonym leczeniu na pewno będzie jeszcze korygowane zwarcie i proponuje wtedy zrobić szynę relaksacyjna. Ewentualnie połączenie szyny i reteinera. Porozmawiaj tez o tym problemie ze swoim ortodonta. Oni tez trochę się na tym znają.
  • Odpowiedz
@milen_a: @Testujese: Z tym przeskakiwaniem bardziej mi chodzi o ruch skokowy, jak bardzo szeroko otworzę. A może to oznaka, że otwieram za mocno ponad limit (rzadko). Nigdy tego nie mówiłem, bo myślałem to za normalne. Ogólnie przed założeniem aparatu na górze nie mieścił mi się 1 ząb, a na dole 2. Mówiła coś o zapadnięciu czy cofnięciu szczęki i żuchwy.
  • Odpowiedz
@Adrian77: przeskakiwania w stawie to nie jest normalna rzecz, świadczy o nadwichnieciu stawu. Radzę nie otwierać szeroko buzi, bo może dojść do zwichnięcia i wtedy wcale nie zamkniesz buzi!!! Szczególnie przy ziewaniu uważać.
  • Odpowiedz