Wpis z mikrobloga

3 715 - 6 = 3 709

Tytuł: Nakarmić kamień
Autor: Bronka Nowicka
Gatunek: wyrób poezjopodobny


Przepisałbym Wam któryś z krótszych utworów, żeby Was przestrzec przed braniem tego do ręki, ale mam w telefonie samouczącą się klawiaturę i boję się, że mogłaby się tym stylem zarazić.

Tytuł: Głęboki sen
Autor: Raymond Chandler
Gatunek: kryminał
★★★★★★

Tytuł: Diabeł Łańcucki
Autor: Jacek Komuda
Gatunek: historyczna
★★★★★★★★★

Może niektóre rozwiązania fabularne mogłyby być bardziej wiarygodne, może jest zbyt czarno-biało i schematycznie, ale kto kocha realia Rzplitej szlacheckiej musi przyznać - Komuda jest bezkonkurencyjny!

Tytuł: Czterdzieści i cztery
Autor: Krzysztof Piskorski
Gatunek: fantasy
★★★★★★★

Szkolne urazy sprawiają, że nie przepadam za epoką, w której osadzona jest fabuła tej powieści, ale doceńmy kunszt :) Piskorski pozostaje dla mnie jednym z najlepszych dostawców ciekawych, zakręconych, nieszablonowych fabuł.

Tytuł: Egipt: haram halal
Autor: Piotr Ibrahim Kalwas
Gatunek: reportaż
★★★★★★★★

Świetna książka, oparta na dogłębnej znajomości Egiptu, tamtejszej mentalności i realiów, naprawdę warta przeczytania, szczególnie, jeśli ktoś Egipt odwiedzał i chciałby zajrzeć za zasłonę iluzji pokazywanej turystom.
Szkoda tylko, że napisana przez "nieprzezroczystego" reportażystę, ze specyficzną, oświeconą wyższością, odrobiną historycznej ignorancji (opinie o średniowieczu i chrześcijaństwie) oraz pewną przypadłością charakterystyczną dla wegetarian ;)

Tytuł: Banita
Autor: Jacek Komuda
Gatunek: historyczna
★★★★★★

Krótka i taka sobie. Fabuła nie porywa. Jakby autor próbował przyciągnąć uwagę czytelnika samym epatowaniem przemocą i okrucieństwem. Tradycyjnie za to - ciekawe przypisy ;)

-------------------------

Tytuł: Modlitwa, która leczy duszę według Ojców Pustyni
Autor: Józef Augustyn
Gatunek: religia
★★★★★★

[nie wliczam, bo wysłuchane w audiobooku]

Tytuł: Ten dom
Autor: Agnieszka A. Wiatrowska
Gatunek: gamebook
★★★★

[nie wliczam, bo to w zasadzie gra paragrafowa, no, wiecie, książka interaktywna; jak zwał, tak zwał; przeszedłem dwa razy, ale nie wyczerpałem wszystkich opcji]

Tytuł: Konan Destylator
Autor: Andrzej Pilipiuk
Gatunek: lump fantasy
★★★★★

[nie wliczam, bo wysłuchane w audiobooku]
Trudno ocenić. Chwilami przywodzi na myśl złote czasy Jakuba Wędrowycza, a chwilami - nurkuje na wprost żenująco niskie poziomy.

#ksiazki #czytajzwykpem #audiobooki #bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
kurp - 3 715 - 6 = 3 709

Tytuł: Nakarmić kamień
Autor: Bronka Nowicka
Gatunek: w...

źródło: comment_wmVGXy4g73c5xSb0k5ze30WshJ5QJnbb.jpg

Pobierz
  • 1