Wpis z mikrobloga

Mirki, czy warto wybrać się do Muzeum Motoryzacji w #gdynia ?

Wbijamy z różowym na weekend do #trojmiasto a niestety muzeum znajduje się maksymalnie daleko z naszej perspektywy (nocujemy w Gdańsku).

Pytanie czy warto nadkładać drogi i wbić do muzeum? Można sobie zrobić zdjęcie z tymi autami, są jakieś dodatkowe atrakcje, przewodnik itp?
  • 9
@Hahazard: nie jest to jakaś super wypasiona atrakcja, obawiam się, że moglibyścię się zawieść choć autka zacne. Z muzeów gdyńskich to moge szczerze polecić Muzeum Emigracji (i może Marynarki Wojennej), a reszta słaba.
@Lele: Muzeum Emigracji to takie klasyczne muzeum typu pamiątki po uciekinierach z epoki PRL czy bardziej multimedialnie, ew. jakieś skrytki w Trabancie coś w ten deseń?
@Lele: A w Sopocie i Gdańsku jest coś podobnego do odwiedzenia: muzeum, centrum?

W tym budynku na terenie dawnej stoczni co wygląda jak zardzewiały statek coś jest ciekawego?
@Hahazard: Jeśli jesteś pasjonatem motoryzacji i chce ci się kawałek podjechać to jest też Muzeum Volkswagena w Pępowie. Prywatna kolekcja, kilkanaście samochodów jeśli dobrze pamiętam. Pare ciekawych i unikatowych egzemplarzy. Szału nie ma, ale nie jest drogo i wg. mnie warto raz w życiu wpaść :) Ale ja to zakręcony motoryzacyjnie jestem