Wpis z mikrobloga

Mirki doradźcie,
szukam laptopa z takimi warunkami:
- nowy lub używka - używki się nie lękam, a zawsze taniej.
- z dostępnym SATA III (mam dysk SSD)
- wygodna klawiatura (trochę programowanie i linux), może być z podświetleniem klawiszy, ale niekoniecznie
- w miarę ekran bo czasem obróbka w Lightroom
- trochę do gier żeby ładnie hulało Diablo III na full , a i może Wiedźmin na średnich?
- procesor nie musi być na mega wypasie, ale żebym mogła za jakiś czas mieć opcję zmiany na dobry i7.
- grafika: da się w lapkach wymienić? dobrze by było mieć taką opcję...
- ramy mogę sobie dokupić pow. 4GB
- tylko nie Lenovo, mam teraz Y550 - never ever.

Pomóż Pan #pustulka
#szukamlaptopa #laptopy #laptop
  • 14
Znajdzie się coś do 2000?


@szarewa:
Nie i to raczej odpada:

- wygodna klawiatura (trochę programowanie i linux), może być z podświetleniem klawiszy, ale niekoniecznie

- w miarę ekran bo czasem obróbka w Lightroom

- trochę do gier żeby ładnie hulało Diablo III na full , a i może Wiedźmin na średnich?

- procesor nie musi być na mega wypasie, ale żebym mogła za jakiś czas mieć opcję zmiany na dobry
@szarewa:
Widziałem, że zaczynają się pojawiać używane m4700 za ok. 2k, kwestia w jakim stanie:
http://allegro.pl/dell-precision-m4700-16gb-i7-128gb-ssd-750gb-hdd-i6689181419.html#thumb/6
Kartę da się wymienić, ale nic mocniejszego niż k2200m/m2000m odpowiednik 860m/960m tam nie wsadzisz, a i same karty dość trudno dostępne i nie tanie. Procesor da się zmienić na pełne i7, w zasadzie aż do najwyższych serii, ale średnio sobie z nimi radzi, więc bardziej optymalne cenowo byłyby - 3820QM, 3740QM, 3720QM. Matryca też raczej
Dell najbardziej mi podszedł. Z Delli są jeszcze 6700 z podświetlaną klawiaturą i dobrym ekranem 17 cali. Warto za taki dać z 2300 z dyskiem? Jest w nich lepszy procesor i grafika K3000...
T530 nie wychodziły już fabrycznie z AUO V4.


@DoDoLot: Gdzieś rok-półtorej temu spora liczba sztuk t530i z fabrycznie montowaną matrycą AUO V4 była sprzedawa m.in. na polskim rynku przez morele.net

Z Delli są jeszcze 6700 z podświetlaną klawiaturą i dobrym ekranem 17 cali. Warto za taki dać z 2300 z dyskiem? Jest w nich lepszy procesor i grafika K3000...


@szarewa: Coś ciężko mu uwierzyć w dobry stan tego m6700 za
Doczytałam trochę na forum nhl o eGPU. Czy te Delle 4700, 6700 i np. HP 8570p mają eGPU? Dołożyłabym wtedy zewnętrzną kartę graf. np. GTX 970, ale nie wiem czy to będzie współgrało?