Wpis z mikrobloga

Jako zielonka mam kilka pytań, może mondre,może gupie nie wiem:
1.Czemu inne kryptowaluty nie miałyby zastąpić bitcoina? BTC jest najlepszy bo będzie go 21 milionów i jest pierwszy? Przecież w suumie może powstać coś lepszego,nie?
2.Jest ten halving, czemu górnicy mieliby wykopywać BTC, skoro im się to coraz mniej opłaca?
3.Urośnie do 10,00$? xD
4.Jeżeli będzie jakiś pszypau związany z waluta papierową, typu będzie jakaś wojna/konflikt to BTC raczej straci, czy zyska? W teorii, jeżeli jakaś waluta straci, to ludzie będą się czuli bezpieczniej w Bitcoinie..chyba?
Sorki za poziom tych pytań, ale ciekawy jestem
#bitcoin
  • 33
  • Odpowiedz
@januszhajsow:
1. Technologicznie istnieją lepsze krypto od bitcoina (energia zużywana do kopania idzie z dymem), ale bitcoin ma dobrą, łatwą do wymówienia nazwę i jest najpopularniejszy. Nie ma pewności, że w przyszłości inna kryptowaluta zostanie number 1.
2. Bo nadal im się opłaca.
3. Troszkę się spóźniłeś.
4. Zyska. Bitcoin zyskuje na kryzysach walutowych.
  • Odpowiedz
1.Czemu inne kryptowaluty nie miałyby zastąpić bitcoina? BTC jest najlepszy bo będzie go 21 milionów i jest pierwszy? Przecież w suumie może powstać coś lepszego,nie?


Bitcoin zdobył największe zaufanie inwestorów, gdyż był pierwszy i jest najpopularniejszy.

2.Jest ten halving, czemu górnicy mieliby wykopywać BTC, skoro im się to coraz mniej opłaca?


Bo jeśli część górników przestanie, to inni zaczną kopać więcej.

3.Urośnie do 10,00$? xD


Jeżeli pytasz czy urośnie do 10 000
  • Odpowiedz
@invtraveler: ewentualnie dojdzie do zapchania sieci, minerzy zrobią hard forka, bitcoin rozłamie się na dwie części, pojawi się na horyzoncie nowa hiperpopularna kryptowaluta i bitcoin stanie się bezwartościowy. Podziwiam twój optymizm.
  • Odpowiedz
@mrslug: Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. W suumie
2 Eej no tak, nie pomyślałem, wolny rynek xD
3 Jak taki krach mógłby nastąpić? W sensie takie wyobrażenia jak odłączenie prądu to sobie wyobrażam, no ale wtedy to i dolar nie pomoże
Co jak większość górników zwiększy ilość btc? Może tak być? Bo o potencjale deflacyjnym słyszałem, wiec niby spoko
  • Odpowiedz
@januszhajsow: 1. Bitcoin jest otwartym oprogramowaniem, można go dowolnie modyfikować za zgodą większości społeczeństwa, więc można do niego wpleść praktycznie każdą technologię wykorzystywaną przez inne krypto. Poza tym ma największą infrastrukturę i najwięcej akceptacji, a także największą popularność.
  • Odpowiedz
3 Jak taki krach mógłby nastąpić?


@januszhajsow: Wiele możesz przeczytać o problemach ze skalowalnością Bitcoina. Ogólnie są dwa problemy:

- sieć nie daje rady przetworzyć więcej niż kilku transakcji na sekundę. Powoduje to wysokie opłaty transakcyjne
- długi czas oczekiwania na potwierdzenie transakcji (długi względem tradycyjnych środków płatniczych jak karta debetowa).

Istnieje kilka propozycji rozwiązania tych problemów, z czego najbardziej futurystyczną propozycją jest sieć Lightning Network. Jest to coś w rodzaju
  • Odpowiedz
Co jak większość górników zwiększy ilość btc? Może tak być?


@januszhajsow: nie może. Kryptowaluta to przede wszystkim społeczność. I tak na to popatrz a nie jak na technologię, którą można komuś na siłę narzucić. Nikt na to nie zgodzilby się. To jest niemożliwe. Bitcoin to taki największy kral na świecie. Takie imperium. Myślisz że imperium jest takie łatwe do pobicia? Ja wolę należeć do imperium bo czuję się w nim najbezpieczniej.
  • Odpowiedz
@pawlo74: No niby taki Rzym wytrzymał całkiem długo, ale przyszedł czas i na niego,więc analogicznie możemy być teraz gdzieś
-w 100 lat po 753 r p.n.e, czyli będzie fajnie
-w momencie wprowadzenia republiki
-ewentualnie przy końcu republiki, więc już nie tak różowo
No okej, skoro to jest technologia, to jak ktoś wymyśli teraz lepszą? Zgodnie z zasadą wolnego rynku ludzie się na nią przerzucą i co wtedy?
Tak całkiem serio to
  • Odpowiedz
@januszhajsow:

No okej, skoro to jest technologia, to jak ktoś wymyśli teraz lepszą? Zgodnie z zasadą wolnego rynku ludzie się na nią przerzucą i co wtedy?


Napisałem:

Bitcoin jest otwartym oprogramowaniem, można go dowolnie modyfikować za zgodą większości społeczeństwa, więc można do niego wpleść praktycznie każdą technologię wykorzystywaną przez inne krypto.

Dodam, że kod można rozbudować o dowolne technologie i systemy. Wszystko zależy od tego, czy zaakceptuje je większość społeczeństwa. :)
  • Odpowiedz
@januszhajsow: 3. Duza czesc BTC jest w rekach Chinczykow, co im kiedys do glowy nie wiadomo. Jakas tam kontrola na giełdach tydzien czy dwa temu spowodala spadek kursu o okolo 10%. Oczywiscie w duzej czesci przez Januszy, ktorzy przestraszyli sie, ze BTC spadnie do dolara. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym momencie nie ma obaw do zmartwien, bo Chinczycy chetnie z tego korzystaja. Cos wiekszego w sprawie
  • Odpowiedz