Wpis z mikrobloga

Czy to naprawdę tak działa? O_O Serwis z Cypru...

#prawo
#daneosobowe

Ja | 22:16

I successfully unsubscribed but still cannot find any "close account" button



Olga | 22:18

there is no such separate option

if you have no funds and don't use profile it is considered to be closed



Ja | 22:19

I dont really think that it works this way. I believe I have right to claim removing my personal information from database.



Olga | 22:20

profile can't be deleted according to requirements of regulator



Ja | 22:20

I understand that I can leave this account inactive, however I'd like to remove my data completly from your servers since Im not going to use it.



Olga | 22:20

profile can't be deleted according to requirements of regulator



Ja | 22:20

Do you mean that you have every right to keep my personal information and I cannot ask you to remove my name, address etc from your databases?


Olga | 22:21

yes
  • 4
  • Odpowiedz
@Mokatte:
Tak, tak to działa. 90% oszustów jest na Cyprze albo jakimś Madagaskarze. Aby móc się z nimi sądzić, musiałbyś polecieć do kraju gdzie mają zarejestrowana firmę i tam ich dopiero pozwać. Raczej mało kto by się podjął tego.
  • Odpowiedz
@lupaczkokosow no bez jaj - gdzie tutaj Cyprowi do Madagaskaru. Cypr jest w UE i musi się podporządkować. Widocznie (jeśli Olga ma racje) jest jakaś regulacja, która nakazuje im wręcz zachować moje dane (np ustawa przeciwko praniu brudnych pieniędzy itp) - to jedyne co mi przychodzi do głowy, ale na pewno nie tak, że na Cyprze panuje bezprawie.
  • Odpowiedz
@Mokatte:
To nie działa tak, że jest bezprawie, możesz jak najbardziej walczyć o swoje, problem polega tylko na tym, że w takim wypadku musisz założyć sprawę firmę w kraju jej zarejestrowania. Nie raz i nie dwa takie rzeczy były poruszane. Jakiś czas temu był fałszywy sklep zarejestrowany na Cyprze. Wydymal ludzi na dość duża kasę sprzedajac buty, ale nikt jednak nie zdecydowal sie wydać 10x więcej żeby poleciec do innego kraju
  • Odpowiedz