Wpis z mikrobloga

Wyrwanie ósemki odbyte, pani z #stomatologia powiedziała, że taki zajebisty ząb, że bierze go dla studenciaków, całe wyrywanie trwało może 1min xD a ja się cykałem, bo naoglądałem się animacji.
Znieczulenie w ząb i podniebienie liczyć jako podwójne czy pojedyncze? I jak długo będę brać przeciwbólowe? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gownowpis
R.....K - Wyrwanie ósemki odbyte, pani z #stomatologia powiedziała, że taki zajebisty...
  • 18
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: nfz ( ͡ ͜ʖ ͡) tylko o 7 trzeba juz przy gabinecie czekać jeśli chce się zapisać, bo 12 pierwszych osób przyjmuje, jakby nie można się normalnie zapisać, tylko jakieś wyścigi szczurów xD jak w lesie
  • Odpowiedz
@RegalWK: Na tej animacji pokazane usuwanie ósemek dolnych, a skoro mówisz, ze miałeś znieczuleniu w podniebienie, to wynika, że usuwałeś górną, która jest o wiele łatwiejsza do usunięcia, ponieważ jest inna struktura kości w szczęcie niż w żuchwie. Dłutowanie dolnych zębów czasem może trwać 5 min, a czasem kilka godzin - wszystko zależy od położenia zęba w kości, czy jest całkowicie czy częściowo zatrzymany no i od umiejętności operatora
  • Odpowiedz
@RegalWK: Tzn. że jeszcze dolne masz usunąć tak?
Bo ogólnie sam zabieg nie jest straszny, bo nic nie czujesz, tylko dziwne dźwięki, ale niestety po usunięciu ósemki jak puści znieczulenie to jest lipa, więc ja od razu proponuje wziąć przeciwbólową nim znieczulenie puści
  • Odpowiedz
@milen_a: mam do wyrwania jeszcze 3, bo do aparatu stałego jest to wymagana w moim przypadku, jestem już po jednej przeciwbólowej i jest ok, najwyżej wezmę kolejną, niestety nic dzisiaj nie jadłem i raczej nic już nie zjem xD
  • Odpowiedz
@RegalWK: Lepiej sobie siłownie odpuścić, bo wysiłek fizyczny wzmaga ukrwienie, zeby nagle nie zaczęło z tego miejsca krwawić. Można usuwać dwie, ale lepiej z jednej strony górna i dolna, z tym, ze potem słaby komfort dla pacjenta z jedzeniem, mówieniem. To już na własne życzenie raczej :P
  • Odpowiedz