Wpis z mikrobloga

POTEM DZIWIĆ SIĘ ŻE SMOG WIĘKSZY W KRAKOWIE JAK NAWET AUTA WSTAWIAJĄ DO GALERII ZAMKNIĘTEJ NIEPRZEWIWENEJ ŻEBY SPALINY TRUŁY LUDZI TAM KUPUJĄCYCH DAJCIE SPOKÓJ
  • Odpowiedz
Za to na diesle jak najwyżej.

@kommie: teraz pytanie za 10000 punktów:
Kto poniesie koszty wyższej akcyzy w przypadku samochodów dostawczych i ciężarowych?
Bo chyba nie myślisz, że nagle wszystkie towary zaczną przewozić hybrydy/elektryki.
Jak chcesz nowe podatki to może weź idź i wpłać tak po prostu na konto jakiejś skarbówki trochę kasy.
  • Odpowiedz
@kommie: nowe stawki akcyzy maja wyglądać tak że auta elektryczne będą z niej zwolnione, a od hybrydy można odliczyć 20% od należnej akcyzy. Mimo to nowe stawki to rozbój w biały dzień.
  • Odpowiedz
@Vadm: węgiel w elektrocieplowniach węglowych spalany jest:
a) w jednym miejscu
b) w sposób kontrolowany
c) spaliny są filtrowane
d) nikt nie pali tam opon, śmieci itp.
  • Odpowiedz
@ipkis123: Nie jeżdżę dieslem. Nowe podatki mnie nie obchodziły bo nigdy nie kupie tego truciciela. i chetnie bym kupil hybryda bez akcyza to mi podatki opadną. Do tego zmusiła by akcyza tych dostawczych zeby tez wymieniacz flotę. Tak jak w innych Krajach(Norwegia i USA)

http://workhorse.com/newsroom/2016/10/ups-orders-200-workhorse-group-hybrid-delivery-trucksups-plans-add-another-200-hybrid-electric-delivery-trucks-its-growing-fleet-alternative-fuel-vehicles-10-million-deal-workhorse-group-inc-small-manufacturer-delivery-trucks
  • Odpowiedz
Nie jeżdżę dieslem.

@kommie: to nie o to chodzi

Nowe podatki mnie nie obchodziły bo nigdy nie kupie tego truciciela.

@kommie: jedzenie kolega kupuje? Jakiekolwiek towary kolega kupuje?

Do tego zmusiła by akcyza tych dostawczych zeby tez wymieniacz flotę.

@kommie: akcyza nie zmusza do zmiany samochodu. Oczywiście, jeśli chcesz kogoś zmusić do zmiany samochodu to śmiało, znajdzie się na to sposób. Ale tak czy inaczej TY za to zapłacisz.
  • Odpowiedz