Wpis z mikrobloga

#razem #neuropa #polityka

Postanowiłem stworzyć nowy wątek, bo to rzecz na osobny wątek. W odpowiedzi na # :

o to przy okazji zapytam. Jakie jest stanowisko Partii Razem do polityki Rosji i jej sympatyków? Gdzie można poczytać o ich poglądach na politykę zagraniczną?


@dertom: @MrocznyBrokul @chanelzeg @pazn @Andreth @justkilling

Nie podeprę się żadnym konkretnym dokumentem, bo rzecz jest oczywista. Razem patrzy na politykę rosyjską krytycznie. Bliskie nam są ideały demokratyzmu i pokoju w stosunkach międzynarodowych. W Rosji nie przestrzega się zasad demokratycznych oraz prowadzi imperialną politykę.

Tutaj znajdziesz stanowiska Razem: http://partiarazem.pl/stanowiska/

Wybrałem te, które mniej lub bardziej dotyczą polityki zagranicznej:

Razem za Unią solidarną. Przeciw Brexitowi
Poparcie dla DiEM25
Stanowisko w sprawie niewolniczej pracy obywateli KRLD
Stanowisko w sprawie polityki zagranicznej
Chcemy solidarnej transformacji energetycznej w Polsce i na świecie
Terroryzm – nie mylmy sprawców i ofiar
Stanowisko w sprawie TTIP
Stanowisko ws. uchodźców
Stanowisko w sprawie Kurdów
Stanowisko w sprawie Grecji
Stanowisko w sprawie konfliktu w Ukrainie
Stanowisko w sprawie integracji europejskiej
O odpowiedzialności politycznej za tajne więzienia CIA i torturowanie więźniów w Starych Kiejkutach

Polecam również zaglądanie na nasz fanpage oraz na aktualności z naszej strony.
  • 10
Jeżeli szukać modelu państwa, który partia stawia sobie za inspirujący wzór, to należałoby szukać właśnie tam.


@BongoBong: Skoro Razem chce naśladować kraje skandynawskie to mógłbyś przestawić propozycje zmian dla przedsiębiorców? Przypomnę tylko, że Norwegia, Dania i Szwecja są w pierwszej 10 rankingu Doing Business.
@Xizor: Coś znalazłem. Z wywiadu z Katarzyną Paprotą i Radosławem Kobą. Paprota była w tamtym czasie członkinią Zarządu Krajowego:

Skoro jesteśmy przy programie, chciałbym zapytać o rynek pracy. Na ile uważacie, że jest możliwe cofnięcie się do rozwiązań złotych czasów welfare state, to znaczy zarówno bardzo stabilnych form zatrudnienia, jak i wysokich zasiłków dla bezrobotnych, a na ile jednak bardziej realistycznie jest podążanie na przykład ku duńskiemu modelowi flexicurity?

RK: Czytałem