Wpis z mikrobloga

Pomożecie mi z kompem? Dużo tu informatyków. Włączałem komputer i monitor nic nie wyświetlał (pisało: No signal). Jako, że mam jeszcze rok gwarancji pojechałem z nim do Media Expert, podłączyli wszystko na moich przewodach i o dziwo działało. Wróciłem do domu i znowu nie działa. Zadzwoniłem do nich czy przyślą serwisanta, ale to kosztuje 170 zł, więc to ostateczność.

Dodatkowo: Zepsuty komputer podłączyłem pod inny monitor i też nic nie wyświetlał. Pomożecie mi z tą zagadką?

W monitorze zasilanie jest, bo dioda się świeci, komputer też się włącza
  • 2
  • Odpowiedz
@n4_4b: skoro podłączali Twój komputer na Twoich przewodach do swojego monitora, to winny jest monitor, a nie komputer.

Zepsuty komputer - czyli ten, który w sklepie działał? Musiałbyś sprawdzić te monitory na innym kompie.
  • Odpowiedz
Może coś źle podłączasz. Nie wiem, jaki masz monitor, jaką kartę graficzną i za pomocą jakiego portu podłączasz monitor. Pewnie standardowo D-Subem, ale jeżeli nie, to może być ważne.

Zdarzało się kiedyś czasem, że komputer miał 2 wyjścia D-Sub (w zupełnie różnych miejscach), jedno od zintegrowanej karty graficznej, która mogła nie działać, gdy jest podłączona dodatkowa. I podłączanie w złe wejście skutkowało brakiem obrazu. Ale wątpię, by coś takiego miało miejsce w
  • Odpowiedz