Wpis z mikrobloga

Mirki nie ogarniam :D

Co się dzieje jak perspektywa jest bardzo blisko nas z obiektami? Bo niby narysowałem, ale coś mi nie pasuje...
Chodzi mi o element oznaczony numerem 1.

Jak powinien padać cień elementu 4? Bo ten cień oznaczony numerem 2. w ogóle mi nie pasuje.

Jak pada cień na kulę? Bo generalnie jak cień pada z góry, a słońce jest oddalone to cień powinien być mały czy duży?


#rysujzwykopem
R.....x - Mirki nie ogarniam :D

Co się dzieje jak perspektywa jest bardzo blisko n...

źródło: comment_8Kr6chzFqY3CNUMbndeP76N3tzjZRxjI.jpg

Pobierz
  • 17
@woynar: To miał być cień figury 4. Nie miałem pomysłu jak to zrobić więc wziąłem punkty zbiegu i rzuciłem na płaszczyznę, ale w ogóle to mi nie pasuje. Może zobaczę, jak będę w domu w Blenderze jak to wygląda :D

@zupa_z_kasztana: Wiem. Chciałem tak sobie sprawdzić :)
@woynar: O! Dzięki. Przyda się :)

@domenacom: Tu nie chodzi o kreatywność, a bardziej o naukę i potem umiejętność realistycznego oddania tego co ma się w głowie pod postacią ilustracji, obrazu, grafiki koncepcyjnej, przedstawienia pomysłu, czy po prostu projektu :)
@Rezix: Wydaje mi się, że:

1. Przyjąłeś bardzo specyficzny kąt widzenia
2. Figura nr 1 ma specyficzny kształt (jest węższa i niższa niż klocek za nią, no i nie jest na planie kwadratu)
3. Figura nr 1 jest bardzo blisko obserwatora

To tak laickim okiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@domenacom: rozwija, i dzięki temu może potem sensownie i poprawnie swoje pomysły przenieść na kartkę.
@rezix, a nie możesz pudełek pozbierać po domu i z natury sobie rysować? Z takim własnie konstruowaniem, ale na podstawie natury.
@Rezix: z tego co widzę, to cień obiektu 4, który wisi w przestrzeni będzie na tyle duży, że częściowo będzie wystawał za kartkę, przy wyznaczaniu punktów cienia tego obiektu nie wziąłeś pod uwagę drugiego punktu styku (tego prawego) dlatego błędnie wyglądacy cień:) A i B (gdzie B to D) cienia wydają się być dobrze wyznaczone, ale C i B (to właściwe B) wystaje za kartkę.
@Rezix: Tak jak ludzie mówią, punkty zbiegu powinny być dość daleko od siebie. A jak punkty są blisko i rysujemy obiekty, które są blisko kamery, to żeby to tak źle nie wyglądało można zaokrąglić soczewkę i zastosować coś ala rybie oko, żeby zasymulować to co widzi ludzkie oko. Ale to wyższa szkoła jazdy. ;)
@Rezix: a co z cieniem tego klocka nad 1 a obok kuli? bo generalnie powinieneś zrobić kład słońca jeszcze, i teraz wierzchołki górne są łączone ze słońcem a wierzchołki przy podstawie bryły z tym kładem słońca. Możliwe że nie do końca dobrze Ci to tu wykreśliłam też bo z geometrii wykreślnej to najlepsza nie byłam ale ja ten cień widziałabym tak, już pomijając że ta bryła rzuci też cień na ściany
fa_zi - @Rezix: a co z cieniem tego klocka nad 1 a obok kuli? bo generalnie powiniene...

źródło: comment_rM2idnaSq1FuJRr7kTImt2NehEp1HlqB.jpg

Pobierz