Wpis z mikrobloga

#elektronika #diy

Ma ktoś namiar na porządne i ciekawe zestawy DIY na bazie #arduino? Bardzo zależy mi na niezłym wytłumaczeniu/opracowaniu jak poszczególne elementy działają, niż tylko sam schemat i "zlutuj sobie", bo oprócz zabawy chciałbym się czegoś nauczyć.
Niedawno kupiłem spory zestaw części z Arduino Mega 2560 ale nie potrafię wykorzystać nawet połowy tego co tam mam. Razem z zestawem dostałem zeszyt z projektami, ale w większości był jakiś błąd albo sposób połączenia był do kitu, bo elementy się mocno grzały.
  • 21
@wielki_maly_czlowiek: Baaardzo mało programowałem w C/C++ ale za to mam bardzo solidne doświadczenie Java/JS. O kod się nie martwię w ogóle. Bardziej o przystępne opisy scalaków, gotowych układów które mogę dołączyć do projektu, poszczególnych bardziej zaawansowanych podzespołów, teoria budowania układów pod tytułem "oby się nie zjarało"
@wielki_maly_czlowiek: Forbota już mam obczajonego i czuje dużo zabawy :) Bardziej mi wpadło do głowy, żeby kupić paczkę podzespołów pod konkretny projekt albo dokupić do tego co mam i zbudować coś wg instrukcji od zera. Przy czym instrukcja by miała opisy typu czemu tu rezystor a tam kondensator i czemu w kodzie z tego leci taki a z tego śmaki sygnał. Nie wiem co tam się spodziewać więc nawet nie wiem
@wytrzzeszcz: To od lewej w rzędzie dużych folii:
- Prototyping shield dla Arduino - breadboard na pinach pod ardka ;]
- Przełącznik czy jak sie to zwie, co przez podanie małego prądu sygnałowego otwiera lub zamyka obwód dla wysokiego prądu robiąc głośne KLIK
- kieszeń na baterie AA
- serwo
RTFM


@Analityk: Jeśli mówisz o tym manualu który widać na fotce wyżej to dzięki, ale tam jest mnóstwo błędów i przy jednym projekcie o mało nie spaliłem podświetlenia wyświetlacza LCD 2x16 (dobrze że równolegle czytałem inne źródła)
@Grizwold: ten KLIK to przekaźnik :D
to projekciki:
automatyczna sppłuczka do sracza:D
Budzik załączający wierzę grającą
stuff haxxorski do hakowania centralek telefonicznych starego typu (może wymagać dodatkowych scalaków)
model windy