Wpis z mikrobloga

#monitory #komputery #pcmasterrace
Czy żółtawo-brązowe podświetlenie w monitorze jest ok? Mam monitor dell u2414h i kilka dni temu wymieniłem go na ten sam model ze względu na białe, bardzo bijące po oczach podświetlenie w prawym dolnym rogu. Monitor, który dostałem ma trochę mniejsze białe podświetlenie w tym samym rogu, ale cała lewa strona, szczególnie lewy dolny róg jest w nim podświetlona na żółto-brązowo, a czegoś takiego w poprzednim monitorze na 100% nie było. Poczytałem dużo tematów na forach angielskich, ale nie umiałem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Wynikałoby to z tego, że jest to ten słynny backlight bleeding, z kolei biała poświata to ips glow. Nie wiem, czy go wymieniać jeszcze raz, bo nie chcę trafić gorszego, a zaraz kończy mi się 15 dni na zwrot. Zdjęcie przy włączonej lampce skierowanej na sufit. W komentarzu wklejam jeszcze 2 zdjęcia: 1 przy zgaszonym świetle, 2 przy oświetlonym pokoju.
G.....y - #monitory #komputery #pcmasterrace
Czy żółtawo-brązowe podświetlenie w mon...

źródło: comment_7yDfsXLFNyVTaA9hMXCDyK8mbEtrxZnn.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@marcingp5: z wymianą nie ma problemu, bo już raz wymieniłem i mówili, że jak ten będzie miał złe podświetlenie to też mogę wymienić, a monitora innego nie chcę, ten mi najbardziej odpowiada. Pytanie czy to podświetlenie takie ma być, czy go wymieniać?
  • Odpowiedz
@SmieszekZawadiaka: wacham się trochę, bo jak kolejny będzie miał jeszcze gorsze podświetlenie to nie wiem, czy mi go znowu wymienią, bo w x-kom liczy się 15 dni chyba od kupna pierwszego monitora, a nie od kiedy się dostało kolejny
  • Odpowiedz
Dobra zadzwoniłem, że chcę wymienić. Powiedzieli, że jeśli kolejny też by miał jakąś wadę, a te 15 dni już nie będą obowiązywały, to i tak mi dadzą 2-3 dni na sprawdzenie go. Widziałem, że dużo osób narzeka na obsługę klienta w @x-kom, jak dla mnie to jest 10/10 :)
  • Odpowiedz
@Gorvlsky: 15 dni Cię obowiązuje za każdym razem tylko rób zwrot i zakup kolejnego.
Pół roku temu kupowałem monitor, u mnie w domu został 6 egzemplarz, próbowałem różne modele (2 benq, 1lg, 3 dell'e) finalnie został dell (choć to i tak matryca LG).

Rób zdjęcie na wprost od monitora, a nie tak trochę z góry. Zgaś światło w pokoju tak, żeby monitory był w miarę jedyny źródłem światła.
Po 6 wymianach
  • Odpowiedz
@qmork: Podświetlenie to ja bym powiedział, że masz perfekcyjne, lepszego się chyba nie znajdzie. Ja tak jak mówiłem nie będę zmieniał monitora na inny, ten Dell mi najbardziej odpowiada. Jedno ze zdjęć jest w pokoju, gdzie jedyny źródłem światła jest monitor, choć rzeczywiście nie jest ono zrobione na wprost.
Jakbym robił zwrot i zakup kolejnego, to bym musiał wysłać im to kurierem i czekać ok. tydzień na zwrot pieniędzy, a tak
  • Odpowiedz
@Gorvlsky:
To zdjęcie po ciemku zrobiłeś z bardzo bliska. Z tego co kojarzę to tak, srebrne po prawej, żółtawe po lewej to ips glow i jego intensywność zmienia się wraz z kątem/odległością. Mam w pracy P2414H i na jego dolnych rogach jest dokładnie taki efekt.

Podświetlenie najlepiej widać czy jest równe z odległości > 2m i na wprost monitora, wtedy już IPS Glow na monitorach jakie miałem nie zaburzał perspektywy. U
  • Odpowiedz
@qmork: Jak się odsunąłem na te ok 2 m to słabnie to podświetlenie, szczególnie w prawym, dolnym rogu, no ale tak czy siak dalej widoczne jest podświetlenie z lewej strony, więc go wymienię. Mógłbyś wrzucić zdjęcie twoje monitora z odległości 1m?
  • Odpowiedz
@Gorvlsky:
Tak to wygląda u mnie z ~1,5m na wysokim ISO: https://drive.google.com/open?id=0B-2MTbbrAMjedGV0S3V2Y3JNMTQ
a tak z bliska zrobione telefonem: https://drive.google.com/open?id=0B-2MTbbrAMjeeldYclFGYkZtV1E
Żółtawego przebarwienia u mnie w zasadzie nie ma, to zdjęcie z aparatu bardziej odzwierciedla rozłożenie światła na matrycy i w zasadzie jedyną uwagę mogę mieć do tego prawego dolnego rogu, ale po 6 wymianach to i tak najlepsze co trafiłem, a po pół roku już się do tego przyzwyczaiłem.
Machnę Ci jeszcze
  • Odpowiedz
@qmork: Dzięki wielkie za pomoc, jak się ściemni, to też wrzucę mojego z większej odległości, bo może to jednak przez to, że za blisko monitora siedzę :P choć najbardziej mnie martwi to dlaczego on świeci na brązowo, bo nie jest to jakiś duży bleeding jak się odsunie
  • Odpowiedz
bardzo bijące po oczach podświetlenie w prawym dolnym rogu


@Gorvlsky: każdy monitor IPS tak ma, przejmowanie się tym to idiotyzm bo w normalnym użytkowaniu tego nie widac, a przynajmniej ja nigdy nie widziałem
  • Odpowiedz