Wpis z mikrobloga

PZSS zmienia zasady zdawania egzaminów na patent:

od (chyba) tego miesiąca żeby przystąpić do egzaminu na patent to trzeba będzie mieć 3 miesiące stażu nie w klubie strzeleckim tylko w PZSS. Członkowie nie posiadający patentu będą rejestrowani w PZSS i dopiero od tego momentu liczy się staż.

(...) Nawet czlonkowie z wieloletnim stazem klubowym beda musieli byc wciagnieci do bazy PZSS najpopzniej na 3 miesiac przed ewentualnym egzaminem. Nie beda zdawali - nie ma problemu, moze kiedys sie zdecyduja. Dopiero po wybraniu przez nich daty i miejsca beda musieli w ciagu 3 dni zaplacic na konto PZSS ustawowe 400 pln. Nie wplaca - zwolni sie ich miejsce na egzaminie. (...) niektore kluby same narozrabialy przy patentach, ale konsekwencje poniosa wszystkie oraz strzelcy. (...) Poza tym kazdy egzamin bedzie mial przydzielona ilosc miejsc. Nie wiadomo jeszcze w oparciu o jaki algorytm - ilosc zdajacych w danym wojewodztwie podzielona na ilosc egzaminow czy na konkretnej strzelnicy podzielona przez ilosc egzaminow - badz deklaracje organizatora wynikajaca z doswiadczenia, przepustowosci obiektu, doswiadczenia komisji itp. Sa i inne planowane kardynalne zmiany w egzaminach, ale nie mam prawa ich upubliczniac. Generalnie bedzie trudniej ale sprawniej.


http://forum-bron.pl/viewtopic.php?f=75&t=144986&start=150

I dlatego warto robić równolegle pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Nigdy nie wiadomo co im odwali z przedłużaniem patentów...

#bron #strzelectwo #projektdedal
  • 3
@ppqa:

I dlatego warto robić równolegle pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich.


To wiadomo od dawna - wszyscy pokładają nadzieje w nowelizacji UoBiA ale pewnie wyjdzie na to że lepiej to już było...

Na razie to wszystko wygląda raczej na plotki bo nie widzę potwierdzonego źródła, chociaż żadna głupota w wykonaniu związków czy polityków nie jest w stanie mnie zdziwić...
W regulaminach PZSS jest zapis o warunkach do uzyskania patentu:
Z resztą to trochę dziwne - wieloletni członkowie którzy nie posiadają patentu?


@ShutUpMeg: widziałem parę takich przypadków. Ludzie pozapisywani do klubu od kilku+ lat, co strzelają sobie relaksacyjnie z pneumatyków.