Wpis z mikrobloga

W końcu udało mi się upolować oculusa. Znalazłem fajny deal na alledrogo (aaa nie tym razem!). Mianowicie za 1k CBL dostałem kompletnego Oculusa DK2, jeżdżonego tylko do kościoła oraz bajer co się zwie Leap Motion. Po przyklejeniu go do okularów, czyta nasze ruchy rąk, gadżet przydatny raczej w innych grach.

Do rzeczy. Z początku byłem trochę nawet zawiedziony. Czym konkretnie? Ano jakością obrazu. Wszystko widać przez taką jakby siatkę a rozdzielczość jest niestety za niska. Rozmazane są już zegary, obiekty oddalone kompletnie nieczytelne. Zapomnijcie o tym, że zobaczycie w lusterku kto was goni, albo kogo próbujecie dogonić jeśli jest dalej niż kilka długości samochodu. Bardziej obrazowo - jeśli graliście w ETSa - to cofanie z naczepą na lusterka jest ciężkie, bo przy końcu naczepy już widać (a raczej nie widać) niewiele. Co ciekawe w iracing jest z przejrzystością imo trochę lepiej niż w AC. Co jest fajne? Na pewno precyzja odwzorowania ruchów i śledzenie pozycji. Wychylanie się w zakrętach jest genialne i myślę, że pomoże trochę lepiej jeździć. Najważniejsze jest to, że imersja jest tak dobra, że z czasem coraz bardziej przymykam oko na kiepską grafikę i już raczej nie wrócę do monitora w symulatorach.

Jeśli chodzi o skutki uboczne używania okularów, kręci mi się trochę w głowie gdy jadę do tyłu. :D Kilka bączków po wypadnięciu z trasy też potrafi zrobić głupca z błędnika. Nie odnotowano za to bólu głowy i tym podobnych, więc raczej na plus.

Reasumując, jeśli dorwiecie DK2 w okolicach kafla to według mnie gra jest warta świeczki. Zwłaszcza teraz gdzie lenovo zapowiedziało swój headset, który ma być niby lepszy i tańczy niż oculus CV1 i HTC Vive. Myślę, że pojeżdżę trochę na tym co by się przyzwyczaić, sprzedam i kupię coś lepszego jak już ceny się ustabilizują i dojdzie nowy konkurent.

Oculus pracuje z FX-6300~4,5ghz / MSI rx 470x gaming 4GB / 8 GB ram - nie odnotowano spadków FPS.

Wołam zainteresowanych @podli @chuckd

Jeśli macie jakieś pytania, śmiało. Jeśli macie pomysły na polepszenie czytelności, jeszcze śmielej. :D

#acleague #assettocorsa #oculusrift
Cummykaze - W końcu udało mi się upolować oculusa. Znalazłem fajny deal na alledrogo ...

źródło: comment_HKJqSXQBHn3VUmJMce0FMis3tMsiGZ4t.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Cummykaze: Kupiłem DK2 krótko po wyjściu wersju konsumenckiej. Niestety dla mnie jakośc obrazu totalnie nie akceptowalna. Czułem się jakbym grał w doom 3d. Imho tam trzeba conajmniej FHD na 1 oko jak nie więcej. Do tego nie wiem jaki gpu trzeba mieć żeby to uciągnąć w sensownych klatkach.
  • Odpowiedz
Do tego nie wiem jaki gpu trzeba mieć żeby to uciągnąć w sensownych klatkach.


@mdc: U mnie na 970 GTX miałem stałe 75 fps, a teraz w CV1 stałe 95 fps. Z DK2 korzystałem dwa lata praktycznie codziennie, bo kupiłem na samym początku jak tylko się pojawił i bardzo szybko przyzwyczaiłem się do rozdzielczości.

@Cummykaze: Zobacz jeszcze, czy ustawienia driversów nie zastępują Ci AA w jakiś sposób. Chyba najlepszy efekt
  • Odpowiedz