Wpis z mikrobloga

Tak mnie teraz zastanawia. Dlaczego firmy, które kiedyś był potęgą trwałości i niezawodności teraz robią jedną wielką kupe. BOSCH, VW, DELL i ten trend ciągle rośnie. Jakość już nie ma żadnego znaczenia tylko kasa. Wyjaśnienie dlaczego DELL znalazł się na tej liście miałem 2 lapki służbowe od della oba ponad 5k kosztowały i oba są kupą! Dotyk padł, wifi padło temperatury pracy jak w piekle, wieszanie się, przy stacjonarach lepiej nie jest kolega lekko dotnie urządzenia wpiętego pod USB i już ma blue screena.

#przemyslenia #wpiszdupy #bulwers
  • 23
@zmudeg: Dlaczego? Jak zwykle wszystko się rozchodzi o hajs. Lepiej zalać rynek tanim w produkcji szajsem który się psuje niż robić to dobrze bo wtedy klient kupi kolejny. Jest to celowe psucie produktu. No i oczywiście sprzęt pada jak kończy się gwarancja dziwnym trafem.
@SzewskaPasja: Tylko jaki to jest zysk dla firmy jak serwis gwarancyjny przyjezdza 2 razy w tygodniu i wymieniaja całą płytę główną nawet nie diagnozując ;o Czyli serwis doskonale wie, że to kupa i bez gadki wszystko wymienia ;c
@Karkor: Teraz kupiłem używanego acera aspire tego 10 calowca z atomkiem i mimo ze ma x lat to działa chodzi i jest spoko ;c mój pierwszy laptop dopiero po 8 latach umarl ;c a tutaj 3 miesiace i juz padają :o postarzanie produktu poszlo za daleko.
@CzuowiekMaupa: No i co. Sam w pracy zajmuję się tworzeniem urządzeń. Może troche innych, ale dbam żeby podzespoły były dobrej jakości do ceny i ogólnie moje wnioski - łańcuch jest tak silny jak jego najsłabsze ogniwo. Jak zaoszczędziliśmy na jednym podzespole to to się baaardzo źle skończyło.
@SzewskaPasja: W pracy mamy ładne piękne nowe skodzinki Octavie i Rapidki w kombi. 1,4 diesel 120 koni. Spalanie malutkie, że ja pierdziu. Sam byłem w szoku jedzie się miło nawet. Tylko jak odstawiałem auto to dowiedziałem się o czarnej prawdzie. Że ten silnik pali tyle samo oleju co ropy. ...
@zmudeg: z takich historii to pamiętam jak jeszcze w BMW pracowałem. Jeden z klientów kupił M3 sobie. Piękna sztuka ale na szczęście nie był Januszem i wykupił w pełni rozszerzeną gwarancje. Auto co prawda lubił katować ale skrzynie co pół roku przez 5 lat wymienial
@SzewskaPasja: HAHAHA jeden z naszych klientów ma m3 i nas przewiózł i em ym no z całym szacunkiem bo nic do bmw nie mam ale to najgorsze auto jakim jechałem w życiu :D ale to sportowy wózek a ja wole komfort ;p wiec to subiektywna ocena