Wpis z mikrobloga

Karetka i ślizgi osi Y do PrintO H2 z Grawires przeprojektowane, wydrukowane i gotowe do instalacji :-)
Jak starczy jutro czasu to instalujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą to naprawdę zdumiewające, że głośna drukarka jest wstanie doprowadzić czlowieka do takiego stanu #!$%@?, że się Solidworksa nauczy :)

#chwalesie #druk3d #inzynieria #cad i wołam @lurkujacy oraz @ciezkiprzypadek
Wujek_Fester - Karetka i ślizgi osi Y do PrintO H2 z Grawires przeprojektowane, wydru...

źródło: comment_pcXYBcmDMk1LscRhB3GnkzjsAHAiTvez.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Karetka i ślizgi osi Y do PrintO H2 z Grawires przeprojektowane, wydrukowane i gotowe do instalacji :-)

Jak starczy jutro czasu to instalujemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą to naprawdę zdumiewające, że głośna drukarka jest wstanie doprowadzić czlowieka do takiego stanu #!$%@?, że się Solidworksa nauczy :)


@Wujek_Fester: a co mają te karetki do głośności? Przecież tam wygląda, jakby siedziały klasyczne kulkowe chińskie łożyska liniowe -
hrumque - > Karetka i ślizgi osi Y do PrintO H2 z Grawires przeprojektowane, wydrukow...

źródło: comment_NBwBmi3elSzPOqzulxEpA2s9MBl1vslX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hrumque: Oryginalnie są tam tuleje fi8. Chciałem je rozwiercić i wstawić łożyska, ale wtedy ścianki miały by może 1mm. Problemami tej drukarki są rezonans obudowy spowodowany tulejami, po drugie taką wagą karetki, że sobie radośnie wszystko rezonuje bo zrobiłem w drukarce obudowę zamkniętą.

Co do smarowania to po konsultacji z kumplem, który zawodowo zajmuje sie serwisem CNC, najlepszym rozwiązaniem dla łożysk liniowych jest parę kropel oleju do diesli, będę musiał sprawdzić.
  • Odpowiedz
Co do smarowania to po konsultacji z kumplem, który zawodowo zajmuje sie serwisem CNC, najlepszym rozwiązaniem dla łożysk liniowych jest parę kropel oleju do diesli,


@Wujek_Fester: albo po prostu "olej maszynowy". Niestety, ale to słabo działa, bo jakikolwiek olej (plus troszkę zabrudzeń, choćby zebranego przez niego kurzu z prowadnic) powoduje, że kulki mają w nim większe opory, niż ich siły przyczepności do wałka - przez co stoją w swoim rowku, ślizgają
  • Odpowiedz
@Wujek_Fester: Napisz do igusa, oni chetnie wysylaja próbki lozysk (ja zazyczylem sobie 20 i tyle tez tydzien pozniej mialem). Tylko polecam te z kolnierzem metalowym (chyba) bo zwykle rjmp przy scisnieciu dostaja strasznych oporów.
  • Odpowiedz