Wpis z mikrobloga

3 784 - 1 = 3 783

Tytuł: 7EW
Autor: Neal Stephenson
Gatunek: hard sci-fi
★★★★★★★

Jeżeli ktoś zastanawiał się jak może wyglądać koniec świata to Stephenson dokonał w swojej książce zatrważającego pejzażu kataklizmu. Choć straszne i smutne to dawno książka nie wyrobiła u mnie takiego poczucia strachu. Choć trudno było czytać techniczne opisy dziwnych "machin" które miały podjąć próbę ocalenia ludzkości to dzięki nim czułem się że to dzieje się naprawdę. To odczucie dodatkowo potęgowane było iż każdego bohatera książki mogłem przypisać do prawdziwych osób z obecnego świata nauki i polityki. Także 2/3 książki to po prostu kosmos - prawdziwy i przenośni :)
Co nie zagrało? Końcówka!!! Autor strasznie ją wymęczył i kto pewnych momentów nie przespał mógł się domyślić do czego autor zmierza. Gdyby Stephenson wcześniej zamknął swoją powieść dałbym 9 ba nawet 10/10 a tak zostaje mocne 7/10. Polecam

#7ew #seveneves #nealstephenson #ebook #hardscifi #scifi #czytajzwykopem

[1/35] Takie małe podsumowanko. W 2016 36 książek przeczytanych przy czym najlepsze wg mnie to "Projekt Rosie", "Małe życie", "Ósme życie" oraz "Szóstka wron". Mam nadzieję że ten rok również będzie bogaty w tytuły oraz w czas na czytanie czego życzę sobie i wam mirki z pod tagu #bookmeter i #czytajzwykopem

#bookmeter
ialath - 3 784 - 1 = 3 783

Tytuł: 7EW
Autor: Neal Stephenson
Gatunek: hard sci-f...

źródło: comment_DT1hRoUAHn4e8tynUduohyXt6Cr2eR9Z.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BillyB: Ja jestem dopiero na początku, ale zaczyna mnie niepokoić jeden problem. Czy jest tam jakoś sensownie ujęty aspekt funkcjonowania świata w obliczu apokalipsy? Czy to jak udaje im się dokonać ogromnych przedsięwzięć technicznych w upadłej gospodarce, zgliszczach i pożodze? Bo jeśli ludzie porostu chodzą sobie na ósmą do roboty to raczej pieprznę tę książkę w kąt mimo, że za nią zapłaciłem
  • Odpowiedz
@BillyB: w takim razie jeszcze trochę wejdę w nią dalej, ale takie niespójności fabularne psują mi zawsze zabawę a z twojej wypowiedzi odczytuję pomiędzy wierszami, że jednak coś na rzeczy jest
  • Odpowiedz
@bigos555: Nie wiem w którym jesteś momencie, ale fabuła książki skupia się na tym co dzieje się na orbicie, a nie na ziemi. Jest przedstawiona z perspektywy ludzi którzy znajdują sie na stacji kosmicznej i tylko docierają do nich informacje z ziemi. Za to aspekt życia w kosmosie został potraktowany bardzo wnikliwie.
  • Odpowiedz
@BillyB: jestem na początku, gdy dowiedzieli się w o długofalowych skutkach i planują jakieś duże międzynarodowe przedsięwzięcia, budowę statków itp. I to mnie właśnie jakoś zniecheciło, bo wydało mi się strasznie naciągane. No chyba, że fabuła się tak potoczy, że nic z tego nie wyjdzie
  • Odpowiedz
@ialath: Chociaż opinia sprzed roku, to muszę przyznać rację co do końcówki. Osobiście nie skończyłem. Po kilku rozdziałach z trzeciej części byłem tak zmęczony, że rzuciłem ją w kąt. Domyślam się do czego autor zmierzał.

  • Odpowiedz