Wpis z mikrobloga

Jak florydziaka szanuję i jestem mu wdzięczna za ilość informacji przekazywanych na temtat SpaceX i innych firm kosmicznych to on jest bardziej pesymistyczny niż ja optymistyczna xD. Dodatkowo robi piękne zdjęcia podczas startów i czasem lądowań (). Wczoraj wrzucił wpis na swojego bloga pod tytułem "SpaceX ma małe problemy". Problem polega na tym że w 2016 roku ESA wygrała 7 kontraktów na misje na GTO a SpaceX zaledwie 3. Jak później stwierdził

>Tylko trzy wygrane SpaceX to zła wiadomość – to mniej niż $200M obrotu. Za to trudno utrzymać 5000 pracowników przez rok…


Chciałabym zauważyć, że te trzy misje to nie jest jedyne albo główne źródło dochodu SpaceX na kilka lat. Kontrakty z NASA zapewniają SpaceX masę pieniędzy. Sam kontrakt z Iridium, którego realizacja rozpocznie się na dniach i zakłada 7 lotów do lutego 2018 roku opiewa na 500 milionów dolanów. To, że SpaceX ma problemy z powrotem do lotów nie jest niczym nadzwyczajnym w przemyśle kosmicznym. Co ważne to to, że start został przesunięty na poniedziałek nie z powodu problemów z rakietą tylko z pogodą która jest tragiczna i platformą startową, która nie jest przystosowana do działania z tak mocno schłodzonym tlenem. Jeśli pamiętacie start z satelitą SES-9 w marcu zeszłego roku to powinniście wiedzieć ile z tym problemów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prędzej czy później SpaceX zacznie znów regularnie latać. Wydaje mi się, że lepiej poczekać te kilka dni dłużej ale być pewnym, że wszystko jest bezpieczne i gotowe do startu.

A i zapomniałam jeszcze dodać, że tankowanie COPV starym sposobem jest bezpieczne. Podczas testów w McGregor SpaceX zatankowało drugi stopień starym sposobem 700 razy! I nic się nie stało. Także będzie dobrze ()

Wrzucam jeszcze liste zaplanowanych startów SpaceX. Musicie sobie powiększyć

#spacex #elonmusk
Pobierz O.....Y - Jak florydziaka szanuję i jestem mu wdzięczna za ilość informacji przekazyw...
źródło: comment_bzGsSsLUhBdNs4nxd8ytfkkIHeb8M4hV.jpg
  • 13
Co ważne to to, że start został przesunięty na poniedziałek nie z powodu problemów z rakietą tylko z pogodą która jest tragiczna i platformą startową, która nie jest przystosowana do działania z tak mocno schłodzonym tlenem.


@OCISLY: Przeniesiono ze względu na dodatkowe testy, które chcą wykonać.

"The one-day slip comes as SpaceX crews attempt to conduct a countdown rehearsal and engine test firing at Vandenberg." Źródło
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

ESA - European Space Agency
OCISLY - Of Course I Still Love You (Marmac 304) – “Oczywiście, że wciąż cię kocham” – Pseudonim barki ustawianej na Atlantyku, służącej jako lądowisko dla pierwszego stopnia rakiety. Następca JRTI.
SES-9 - 2016-03-04|F9-022 Full Thrust, GTO comsat; ASDS lithobraking
COPV - Composite Overwrapped Pressure Vessel – Zbiornik ciśnieniowy, zbudowany
@Matt_888 Wcześniej opóźnienie Static Fire nie miało wpływu na opóźnienie startu. Nie wiem tylko, ile czasu potrzebują na zamocowanie ładunku. A pogoda też jest bardzo zła na start ( ͡° ʖ̯ ͡°)