Wpis z mikrobloga

Cześć. Dziś założyłem sobie stały aparat Damon. Chciałbym zapytać jak radzicie sobie z higieną zębów po zjedzeniu posiłku w pracy/uczelni. Dostałem od razu do zakładania takie wyciągi? (gumeczki), które mam nosić 24h na dobę i trochę mnie przeraża zdejmowanie ich do jedzenia, a potem znowu zakładanie. Długo się je nosi? I jeszcze jedno pytanie może ktoś się zna. Mam wadę klasy drugiej. Jest to spora wada? Ortodontka wspomniała też coś o operacji żuchwy, ale zdecydowałem się nic nie operować tylko leczenie kompromisowe aparatem ortodontycznym.
#ortodoncja #stomatologia
  • 7
@CoverMe Wyciągi się ściąga do jedzenia. Ortodonta powinien Ci dać pudełeczko z wyciągami, żebyś mógł je wymieniać (chociażby dlatego, że po kilku godzinach nie są już tak napięte). Co do higieny - pasta do zębów, szczoteczka + te małe szczoteczki do czyszczenia między zamkami. Długość noszenia konkretnych elementów, zależy od planu leczenia, więc to pytanie musisz zadać ortodoncie.
@pierzak: cumpel ma aparat Damona, czyli bezligaturowy. Mówi o wyciągach, czyli takich mini gumkach recepturkach.

@CoverMe: wyciągi to przecież żaden problem, założenie/ściągnięcie to dosłownie sekundy. Zapewne dostałeś ich trochę, ja po ściągnięciu po prostu zakładałam nowy wyciąg (tracą z czasem "moc" albo same się nadrywają).

Co do higieny - po prostu miałam ze sobą zawsze szczoteczkę do zębów i nić dentystyczną. Jak była możliwość to od razu szłam gdzieś umyć