Wpis z mikrobloga

Jak dlugo moze utrzymywac sie bol po borowaniu ? Zglosilem sie bolem do mojego stomatologa. Znalazl gleboki ubytek na powierzchni stycznej pomiedzy gorna 6 a 7 w 7. Po opracowaniu stwierdzil, ze lecznie kanalowe nie jest konieczne, ale z uwagi na to ze jest to bardzo gleboki ubytek to moge odczuwac dolegliwosci do pewnego czasu po leczeniu. No i minelo juz 10 dni a ja ciagle go czuje. Bol najczesciej pojawia sie samoistnie albo po jedzeniu lub piciu i utrzymuje sie kilka godzin. Jest on taki srednio-umiarkowany, ale raczej staly nie jest pulsujacy. Zdecydowanie lagodnieje w nocy i nad ranem najczesciej nie czuje. Rowniez po umysciu, wynitkowaniu i wyplukaniu jest mniejszy. Czasami czuje jak promieniuje na cala prawa strone, czasami czuje go na dolnych zebach. Dentysta powiedzial ze przez to, ze w tym zaglebieniu pomiedzy 6 a7 zbieraly sie resztki jedzenia doszlo do zapalnie dziasla i odsloniecia szyjki, ale z tego rozumiem odlsonieta szyjka powduje raczej krotkotrwaly bol. Dziasla nie draznie, uzywam miekiej szczoteczki, pasty do zebow nadwrazliwych, nitkuje i iryguje regularnie.

Do dentysty mam zaufanie, przegladnal mi inne zeby i nie znalaz innych ubytkow. Nie moge teraz sie z nim spotkac bo bede w Polsce za 2 tygodnie. Ktos ma jakies pomysly ?

#dentysta
  • 1
@Xemm: to niestety nie jest proste. Nadrwazliwosc po usunieciu prochnicy moze do 2 miesiecy sie utrzymywac. Zwykle "pobolewanie" to okolo 2 dni. Jesli dluzej to zgłosilbym sie do lekarza, ktory robil wypelnienie na kontrole. Przy glebokiej prochnicy moze ale nie musi oznaczac ze zab mimo leczenia moze powoli umierac. W kazdym razie zglosil bym sie na kontrole.