Wpis z mikrobloga

@badtek: nie rozumiem o co chodzi z tym -15? Jakie to ma znaczenie, skoro ziemia utrzymuje mniej wiecej stala temperature na odpowiedniej glebokosci? Problemem jest brak pradu, zeby napedzic pompe i tyle
@badtek: w nowym budownictwie nie montuje się instalacji grawitacyjnej ze względu na zbyt duże przekroje rur, potrzebę kucia w ścianach, zabudowywanie rur itd, czyli potrzebna jest pompa, więc bez prądu nie ma ogrzewania.
a o ktorym typie pompu mowisz? Powietrznym, wodnym czy gruntowym? Bo sa spore roznice w zuzyciu w zaleznosci od typu pompy.


@ql00: no wlasnie, czyli nie jest to taka prosta i oczywista sprawa. Dzieki.
@badtek: Nie rozumiem pytania. Domy pasywne (w Polsce) projektuje się na -20 stopni; nie wiem czemu uważasz, że w domach pasywnych nie robi się kominów; nie żyjemy w dżungli żeby brać pod uwagę brak prądu na dłuższy czas.
Domy pasywne (w Polsce) projektuje się na -20 stopni; nie wiem czemu uważasz, że w domach pasywnych nie robi się kominów; nie żyjemy w dżungli żeby brać pod uwagę brak prądu na dłuższy czas.


@lordmatiz: to nie ja uważam, że w domach pasywnych nie robi się kominów, tylko inni tutaj mi to tłumaczyli, że komin jest zbędny w domu pasywnym, bo tworzy jedynie mostek termiczny. I rozumiem ze dom pasywny ejst