Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam pytanie do oblatanych w temacie, ponieważ sam dopiero zaczynam z astrofotografią. Mamy: solidny statyw, puszkę d7200, trochę szklarni i głowicę kulową - też solidną. Chciałbym dokupic do tego jakąś głowicę astro ze śledzeniem. Na razie nie ma szans na teleskop i tu pytanie czy kupno takiej głowicy (dajmy na to sw-4008) cos mi da posiadając tylko puszkę + obiektyw? Da sie to jakos połączyć z lustrzanką? Rozpoczynam temat, proszę o garść porad językiem dla prostego człeka.

#astrofotografia #astrofoto
  • 5
@jgoluch dziękuję, pewnie długo bym kopał żeby do tego dojść.. po szybkim googlowaniu widzę że Sky Watche mają dedykowane kliny. Jak już jestem przy markach dopytam jeszcze o to czy z jakiegos powodu powinienem iść w jakiś konkretny system? Któraś marka jest bardziej uniwersalna / rozwojowa? np. zważywszy na system Nikona - czy nie ma to kompletnie znaczenia?
@Karamblak: Nie ma różnicy dla tej głowicy czy używasz Nikona, Canona czy coś innego - body z obiektywem montujesz śrubą na głowicy i tyle.
Jeśli chodzi o marki głowic, to więcej konkurentów będzie przy głowicach pod teleskopy (gdzie zamiast tuby też możesz powiewiesić aparat) - tu jednak ceny są odpowiednio wyższe.
@Karamblak: Napęd to najważniejszy element każdego zestawu do astrofotografii - pozwala na wydłużenie czasu ekspozycji, dzięki czemu zwiększamy liczbę zbieranych fotonów. To z kolei przekłada się na jakość zdjęcia.

Star Adventurer to świetna opcja. Jest też nowa wersja mini, z udźwigiem do 3 kilo i możliwością sterowania z telefonu. Pamiętaj, że musisz mieć też dodatkową głowicę mocowaną na napędzie, najlepiej kulową. Od statywu masz po kolei: klin paralaktyczny, Star Adventurera, przejściówkę
namrab - @Karamblak: Napęd to najważniejszy element każdego zestawu do astrofotografi...

źródło: comment_culXTU89xXumsuiJce4pMmrOTIcIAAyu.jpg

Pobierz
@namrab Świetnie to wygląda, dziękuje za konkrety. Na optycznych przerobiłem dobrze rozpisany test tej głowicy i sporo się wyjaśniło. Gdybym miał jakieś problemy przy zakupie poproszę na pewno o poradę. Pozdrawiam!