Wpis z mikrobloga

Mircy pomocy ludzie! Oglądałem sobie jakiś filmik na YT i jeb. Pojawił się niebieski ekran coś tam się tekst pozmieniał i stanęło na tym (dodaję zdjęcie). Wyłączyłem komputer i odpaliłem na nowo i mam tylko tak po środku ekranu taki myślnik, nic nie startuje. Nie wiem co mam teraz robić. Pamiętam, że ponad rok temu miałem podobnie. Startowałem z linuxa i przywracałem partycje, coś w ten deseń. Teraz nie pamiętam co robiłem dokładnie. Jakieś wskazówki jak to ogarnąć? Od czego to mogło się stać? Dysk spieprzony?
#pcmasterrace #pc #komputery #windows #pytaniedoeksperta #pytanie
YOLOmariolo - Mircy pomocy ludzie! Oglądałem sobie jakiś filmik na YT i jeb. Pojawił ...

źródło: comment_IWvtUhFJpogAuREQscenY4pnpK9YIfcx.jpg

Pobierz
  • 15
  • 0
@rdy: Po którejś próbie odpalił i jest wszystko niby normalnie. Teraz nie wiem czy coś ruszać czy czekać na następny bluescreen... Póki co zabieram się za kopiowanie plików na dysk zewnętrzny żeby nie było zonka kiedyś. Ale chyba muszę kupić nowy dysk dla pewności.
@Ospen: usuń konto.
@YOLOmariolo: Spróbuj narzędzia do sprawdzania pamięci w Windowsie. Kieruj się od razu do sekcji "2: To Start from Windows Boot Manager". Jak nie da rady to pozostaje skombinować albo jakiś instalator popularnej dystrybucji Linuksa i Memtest86. Jest cień szansy, że to może być problem z RAM. Przynajmniej warto od tego zacząć. Potem możesz przeskanować dokładnie dysk gdzie masz system (bad sectory).
  • 0
@istp:
@rdy:
Kurcze, komputer roczny, wszystko nowe oprócz dysku. Co może być z Ramem? Teraz póki co bangla komputer, zaskoczył. Rok temu tak mi się stało przy przerwaniu formatowania karty pamięci, teraz miałem podpięty tablet bo miałem zmieniać soft, ale w międzyczasie odpaliłem sobie YT. Cholera wie jaka przyczyna.
Cholera wie jaka przyczyna.


@YOLOmariolo: niestety :) dlatego napisałem że warto przeskanować RAM i dysk bo najczęściej jedno albo drugie powoduje błędy. Jeśli chcesz zmieniać soft na tablecie to (pewnie o tym pomyślałeś już) najlepiej uruchomić system i wyłączyć wszystkie zbędne usługi i programy działające w tle. Jeśli pamiętasz o której godzinie wywaliło BSOD to może jakieś wskazówki będą w rejestrze zdarzeń.