Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu miałem w planach dopisanie funkcji "krawężnika" do mirko. Akurat mam urlop więc poświęciłem godzinkę i to zrobiłem.

Jak to działa?

Skrypt dodaje nam obok ilości plusów przy wpisie ikonkę umożliwiającą zwinięcie wątku lub rozwinięcie (co najważniejsze działa pomiędzy przeładowaniami strony).

Poco to jest?

Jeżeli któryś raz z kolei przeglądamy główną i chcemy ominąć wpisy które już czytaliśmy, żeby nie robić tego dwa razy to klikamy w minus co pozwala nam zminimalizować wątek. Dzięki temu można ominąć wpisy, które uważamy za nudne/nieciekawe/nie warte śledzenia. Jak to działa widać na załączonym zrzucie. Kiedy uznamy, że jednak chcemy wrócić do wątku to można go z powrotem rozwinąć klikając w [ + ].

Jak to zainstalować?

Instalujemy dodatek do przeglądarki o nazwie "Tampermonkey" jeżeli wcześniej nie mieliśmy. Klikamy na ikonkę dodatku, następnie na "Dodaj nowy skrypt" i wklejamy skrypt który możemy znaleźć tutaj. Następnie cieszymy się z usprawnionego mirkobloga.

#mirko #programowanie #niewiemjaktootagowac #wykop
ZasilaczKomputerowy - Od dłuższego czasu miałem w planach dopisanie funkcji "krawężni...

źródło: comment_gM5BWmXpcliXnlCNN8FJfrmmhtgmgvFe.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: Wiadomo jak piszesz skrypt/program dla siebie i tylko dla twojego użytku to można. Nie mniej jednak chodzi o czytelność, mieszanie dwóch języków moim zdaniem utrudnia czytelność. Warto też mieć dobry nawyk, dominującym językiem jest angielski i warto się tego trzymać :)
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: możesz wrzucić na gita, też mam kilka pomysłów ( ͡° ͜ʖ ͡°) wieczorem bym coś skrobnął ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co do polskich nazw zmiennych, to często angielskie nazwy są bardziej zwięzłe ( ͡° ͜ʖ ͡°) przyjemniej się pracuje w kodzie, który jest cały w jednym języku, a nie czyta się tekstów w stylu 'function zrobCostam()' (
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: Po paru testach, mogę stwierdzić, że nie jest źle. Dobra robota!
Wystarczy tylko dodać ukrywanie ankiet (po ukryciu wpisu ankieta pozostaje) oraz dodawanie linków do "doładowanych" wpisów, drobna kosmetyka i w sumie tyle :)
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: #!$%@?ło się Cię, takie znaczące zmiany wprowadzać? Zaraz dojadą Cię z wykopu za dużo innowacyjność. Tak nie może być, tutaj się meczą aby przez całe dwa lata naprawić #!$%@? niedziałające tagi...
  • Odpowiedz