Wpis z mikrobloga

@KiciurA: #!$%@?łe. Ja nie wiem co ze swoja zrobic. Wycisnalem 12kg cytryn - wyszlo 4l soku, w litrze wody rozpuscilem pol słoika miodu plus 200gram cukru skórki teraz zalałem sokiem z ta woda i 4l spirytusu. Nie mam pojecia co dalej bo jesy kwaśne jak cholera i mocne a powinno miec teraz jakies 50% tylko
  • Odpowiedz
@PrzyrkrytyArdrian: przesadziłeś z cytrynami :) ale da się to łatwo naprawić - po prostu rozrabiaj to wodą i dosypuj cukru próbując co chwila małą łyżeczka, aż będzie smakować.
Po za tym ja skórki zawsze wyrzucałem, dają za dużo goryczki.
  • Odpowiedz
@PrzyrkrytyArdrian: @Kupojadek:

Sami amatorzy... Nie mają pojęcia jak się robi cytrynówkę. Podstawa to jest obrać cytryny ze skórki bez albedo (tego białego) i wrzucić do wódki (maceracja). W tym czasie ze skórek wyjdzie cały aromat cytryny kolorki itp. Później wyciska się cytryny miesza z tym wyrobem ze skórek. Dodaje cukier i wychodzi pyszna cytrynówka. Tylko dobrze, żeby postała tak z pół roku.

Jak chcecie przepis to walcie na priv
  • Odpowiedz
@szczym_do_ludzi: OK

Przepis nie jest mój ale jeden z najlepszych jaki znam:

I - PRZEPIS.

Dotyczy 5 - ci litrowego gąsiorka.

- 16 cytryn
- 2 litry spirytusu albo 2,5.
Spirytus najlepiej o mocy ok.70 - 80 %.
- 3 czubate szklanki szklane od herbaty cukru.( nigdy nie liczyłem ile gram :D )

Najpierw należy sparzyć cytryny.

Ja robię tak: do gotującej wody w garnku wrzucam pojedynczo cytryny i poturlam w
  • Odpowiedz
@adam-skowyt: ps. Ja osobiście tych mętów nie gotuję tylko wywalam. Nie wpływa to na smak a czasami może być gorszy. Uzupełniam po prostu wodą.

Kupcie porządne cytryny ja kiedyś kupiłem w LIDLu takie blade z grubym albedo to słaba wyszła ta cytrynówka. Najlepsze takie wybarwione zółte aromatyczne.
  • Odpowiedz