Wpis z mikrobloga

cześć syryjskie świry, sorry za spam, ale potrzebuje waszej pomocy. Otóż rozmawiałem z osobą, która uważa, że Rosjanie zrobili błąd poprzez pomoc w zaprowadzeniu porządku w Syrii, bo przyczynili się tym samym do utrzymania tego bandyty Assada przy władzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jako oświecony czytelnik wypoka wiem, że to jest zachodnia propaganda ( ͡° ͜ʖ ͡°) W związku z tym potrzebuje wypunktowane argumenty świadczące o tym, że to nie Assad a szczury są zagrożeniem. Jeśli ktoś z Was ma chwilkę to proszę o pomoc. Nie dotrę do tego człowieka w inny sposób, niż poprzez podrzucenie wszystkich argumentów np. drogą mailową, więc plan mam taki, żeby zebrać wszystko w kupę.
#syria
  • 7
  • Odpowiedz
@bangshespregnant: Asad ma prawowitą władzę w swoim kraju, Rosja może go w zupełności popierać.
A w ogóle to nie ma potrzeby dyskutować z przygłupem, i tak nie zrozumie. Już jest wytresowany- USA dobre Rosja zła.
  • Odpowiedz
@bangshespregnant: obalanie dla samego obalania skończy się tym, że Assada nie będzie a będzie tzw. opozycja czyli wiele różnych ugrupowań, które się będą tłukły między sobą. Jak choćby w Afganistanie w latach 90. przed zaprowadzeniem porządku przez talibów.
Assad to nie jest jakiś kryształowy przywódca i nie wszystko co złe o nim słyszysz to propaganda zachodu ale jak na razie lepszej opcji tam nie ma.
Do tego należy dodać, że USA
  • Odpowiedz
@bangshespregnant: Zachowanie Assada u władzy to gwarancja nieprześladowania mniejszości etniczno-religijnych. Dodatkowo upadek Assada rozpoczął by drugą wojnę domową z Syrii. Między róznymi frakcjami rebelianckimi. Przykłady rożnych innych krajów na bliskim wschodzie pokazują że upadek dyktatora nie jest najlepszym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@bangshespregnant: A ja jeszcze dodam, że pomimo iż "rebelianci" ostatnio są w mocnej defensywie, to nadal się tłuką pomiędzy sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oni w żaden sposób nigdy się nie pogodzą, dopóki nie wytłuką się pomiędzy sobą.
  • Odpowiedz
@bangshespregnant:
Jakby nie patrzeć obecne podziały stron walczących w tym konflikcie są takie jak w konflikcie sunnicko szyickim trwającym od początku Islamu, z tą różnicą, że po jednej stronie z szyiitami często walczą mniej radykalni sunnici i pozostałe mniejszości, natomiast sunnici z rebelii czy ISIS zawsze walczą z szyitami,Kurdami i pozostałymi mniejszościami. ISIS i rebeliańci (w prowincji Aleppo, bo Ci na południu Syrii to trochę inna historia) są ugrupowaniami których trzonem
  • Odpowiedz