Wpis z mikrobloga

Ej mirki, chce se złożyć kompa. Znaczy, złożyć, nie mogę złożyć, nie mam o tym zielonego pojęcia, toteż będę pytał. W założeniu ma mi służyć na najbliższe pewnie koło 5 lat z małym doinwestowaniem ewentualnie. Jako że ostatnio na sprzęcie znałem się +/- wtedy kiedy czytałem sidiekszyn czyli dawno temu przez ostatnie pare dni odświeżyłem sobie co nieco, ale to tylko kilka artykułów które przeczytałem, więc mimo wszystko spytam się mądrzejszych. Komp do gierek i programów inżynierskich. Lecim:
Jako że myślałem o czymś w granicach 3kzł zacząłem przeglądać gotowe zestawy, a jako że ktoś kiedyś mi wspomniał że na morele są sensowne to tam zacząłem szukać. Po długich godzinach wymyśliłem że złoże kompa opartego o i5-6400 i karta... patrzyłem na zestawy z 1060 3gb ale przeczytałem też artykuły które szybko powiedziały mi że jak komp ma wytrzymać ciut dłuższy czas to może jednak wersja 6gb która jest o te 2 stówy droższa. Tak więc złożyłem sobie zestaw na i5-6400 i GTX 1060 6GB pododawałem niezbędne rzeczy w tym pojedynczą kość *GB ramu żeby móc dokupić w przyszłości drugą i wyszło mi około 3200zł. Starczy mi taki komp na te kilka lat? Polecalibyście coś innego? I nie zależy mi na podkręcaniu bo i tak nie umiem tego robić. Z góry dzięki, taguje żeby ktoś pomógł ewentualnie #pcmasterrace
  • 37
  • Odpowiedz
@justkilling: Płyta ważna rzecz. Do tanich zestawów to jest tylko po to żeby wszystko działało i tyle.
Do procesorów z K na końcu np. i5 6600k czy i7 6700k to płyta kosztuje minimum 500 zł, ponieważ te procesory są do OC (do podkręcania) i płyta musi pozwolić na OC.
I są też płyty x99, które kosztują minimum 1000 zł, więc to nie są tanie rzeczy :P
Więc pośrednio ma wpływ
  • Odpowiedz
Hz a FPS to co innego :)


@JacaPlaca: tak, ale nie zmienia to faktu że 60 fps na monitorze 144 Hz to wciąż to samo co na monitorze 60 Hz. Prawdopodobnie będzie nawet gorzej niż na monitorze 60 Hz (co innego gdyby to było 120). Różnica co najwyzej może być w responsywności, zależy między jakimi monitorami.
  • Odpowiedz